Obálka audioknihy Případ šíleného tambora

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024
Série: Vzpomínky budějovického kata díl 1

Tajuplná krajina jižních Čech v první polovině sedmnáctého století, města Třeboň a České Budějovice s přilehlými vesnicemi i samotami jsou dějištěm vyprávění o lidech, kteří se v rozhodujícím okamžiku svého života ocitli pod klenbou temné mučírny budějovické radnice. Spravedlivě i nespravedlivě obvinění, jejich žalobci, soudci a kat se svým mladým pacholkem. Právě ten začal zapisovat své vzpomínky na průběh soudních případů, ať šlo o zločiny bývalého vojenského bubeníka a zběha Lukáška či o záchranu dvou krasavic, nevinné Klárky, obviněné z travičství, a kovářovy manželky Magdaleny, která se rozhodla pomstít krutou smrt svého muže. Také osudy a charaktery dalších postav poznamenala třicetiletá válka, autor však vychází ze zásady, že všichni tito lidé – bez ohledu na dobu, v níž žili – dokázali milovat, nenávidět, myslet i snít podobně jako my dnes.

Jaromír Jindra: Případ šíleného tambora – Vzpomínky budějovického kata I. | Čte Martin Stránský, Vasil Fridrich | Režie Jan Drbohlav | Zvuk a střih Kate Hamsíková | Hudba Štěpán Škoch, Tobiáš Hamsík | Mastering Štěpán Škoch | Natočeno ve studiu All Senses Production s. r.o. | Grafiku podle knižní obálky upravila Jana Rybová | Produkce Kate Hamsíková | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a.s.– Témbr, v březnu 2024 | Případ šíleného tambora – Vzpomínky budějovického kata I. vydalo nakladatelství LIREGO s.r.o., 2020 Obálku navrhla Jana Buštíková

Audiokniha Případ šíleného tambora, autor Jaromír Jindra, čtou Vasil Fridrich a Martin Stránský.

Série Vzpomínky budějovického kata

Obálka audioknihy Případ šíleného tambora