Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna

Délka: 5 h 32 min
Interpret: Petr Hotmar
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2013
Typ souboru: MP3
Velikost: 312 MB

MARK TWAIN (1835–1910), vlastním jménem Samuel Langhorne Clemens, byl americký povídkář a romanopisec, humorista a satirik. Vyrostl ve městě Hannibal na řece Mississippi, po smrti otce se vyučil jako sazeč v tiskárně a několik let se tak živil. Jeho cesta k literatuře byla krkolomná – dlouho pracoval jako lodivod na řece Mississippi (k tomuto období jeho života odkazuje pseudonym Mark Twain, což prý v dorozumívání mississippských lodníků znamenalo hloubku dvou sáhů), nějakou dobu strávil v armádě, pak odjel na Divoký Západ a trvalo ještě mnoho let, než se oženil a usadil ve městě Hartford v Connecticutu.
Postupně se ovšem zároveň stal žádaným přispěvatelem mnoha novin a časopisů, kam posílal své zprávy a krátké humoristické povídky. Věhlas si díky mimořádnému vypravěčskému nadání vydobyl i jako spisovatel. Dodnes se čtenáři rádi vracejí např. k Dobrodružství Toma Sawyera, Dobrodružství Huckleberryho Finna, Princi a chuďasovi (dramatizace Radioservis 2011) nebo Milionové bankovce (dramatizace Radioservis 2006). Ve svých knihách a povídkách se Twain humornou formou věnoval především sociálním problémům, ať to bylo soužití mezi bělochy a černochy v tehdejší Americe nebo problémy vyplývající z propastných rozdílů mezi životem bohatých a chudých.

Obsah:
1. Na hřbitově
2. Piráti
3. Soudní přelíčení
4. Zlato
5. V jeskyni
6. Otec
7. Na lodi a na voru
8. Urození pánové
9. Zmizelé dědictví
10. V bezpečí

Osoby a obsazení:
Tom - Petr Hotmar
Huck - Martin Sobotka
Teta Polly - Alena Vránová
Douglasová - Jaroslava Adamová
Učitel - Tomáš Töpfer
Obhájce - Radovan Lukavský
Návladní - Jiří Bartoška
Becky - Jitka Ježková
Joe Indián, Turner - Stanislav Oubram
Finn, otec Hucka - Jan Teplý
Král - Alois Švehlík
Vévoda - Karel Heřmánek
Jim černoch - Ivan Gübel

Dále hrají: Michal Pavlata, Otakar Brousek st., Radim Vašinka, Jiří Němeček, Růžena Merunková, Oldřich Vlach a mnozí další.

Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna - výpravná rozhlasová dramatizace nejznámějších příběhů Toma Sawyera a Hucka Finna. Na audioknize uslyšíte Alenu Vránovou, Petra Hotmara, Martina Sobotku, Jitku Ježkovou a spoustu dalších.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma