Obálka audioknihy Maigret se brání

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Série: Komisař Maigret

„Buď překážím někomu, komu jsem na stopě, nebo alespoň někomu, kdo si to myslí… Nenapadá vás, kdo by to mohl být, Manueli?“

Tak tohle Maigret za svou třicetiletou kariéru u policie nezažil! Když ho vyděšená dívka Nicole nenadále požádá o pomoc, zachová se jako gentleman a opilou dceru státního návladního dopraví do bezpečí. Druhý den je však obviněn z pokusu o znásilnění a mladý policejní prefekt, jehož arogantní chování komisař k smrti nesnáší, ho postaví mimo službu. Maigret pochopí, že padl do pasti. Jenže kdo ji na něho nastražil? I přes zákaz je nucen pátrat na vlastní pěst. Všechno nasvědčuje tomu, že v aféře má prsty mazaný gangster Manuel Palmari, kterého už dlouho podezírá z krádeží šperků v pařížských klenotnictvích.

GEORGES SIMENON
Autor více než 200 románů a 150 povídek se díky postavě komisaře Maigreta stal jedním z nejznámějších frankofonních spisovatelů. Psaním se živil už od šestnácti let, kdy začínal jako žurnalistický elév v rodném belgickém Lutychu. První knihu – humoristický románek – napsal ve svých osmnácti, poté se odstěhoval do Paříže, kde po příštích deset let pod různými pseudonymy vydával sešitové psychologické romány. První detektivku pod svým skutečným jménem publikoval v roce 1930: už v ní se objevuje postava rozšafného, zdvořilého, i když převážně nabručeného Pařížana, komisaře Maigreta. Poslední případ vyřešil jeho hrdina v roce 1972. Simenonovy romány byly přeloženy do mnoha jazyků a desítky z nich se dočkaly filmových adaptací.

JAN VLASÁK
Narodil se v Čáslavi, vystudoval brněnskou JAMU a poté se stal členem souboru divadla v Uherském Hradišti. Prošel mnoha scénami (Divadlo Petra Bezruče, Státní divadlo, Divadlo E. F. Buriana, Státní divadlo v Brně, Realistické divadlo, Rokoko i Národní divadlo), v současné době působí v Městských divadlech pražských. Účinkoval v řadě televizních inscenací a seriálů (Tři králové, PF 77, Hodina tance a lásky, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Cukrárna, Cirkus Bukowsky, První republika, Svět pod hlavou) a filmů (Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Vratné lahve, Bathory).