Obálka audioknihy Maigretova trpělivost

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Série: Komisař Maigret

„Maigret ještě netušil, že to, o čem teď tady začínají hovořit, ho zanedlouho přivede k uzavření případu, kterému budou napříště na nábřeží Zlatníků říkat „nejdelší Maigretův případ“.

Pařížská kriminální policie je opět na nohou. Došlo k další loupeži v klenotnictví, tentokrát však při něm přišel o život řadový policista. Sotva Maigret prokázal svou nevinu v aféře s falešným obviněním, pokračuje ve vyšetřování sériových krádeží. Všechny stopy vedou k Manuelovi Palmarimu, ale ten je záhy zavražděn. Kdo však mohl mít zájem smrtelně nemocného gangstera umlčet? A kde začít pátrání? Maigret nejde daleko a začíná výslechem svědků přímo v domě, kde Palmari bydlel. Jeho instinkt ho ani tenkrát nezklame.

GEORGES SIMENON
Autor více než 200 románů a 150 povídek se díky postavě komisaře Maigreta stal jedním z nejznámějších frankofonních spisovatelů. Psaním se živil už od šestnácti let, kdy začínal jako žurnalistický elév v rodném belgickém Lutychu. První knihu – humoristický románek – napsal ve svých osmnácti, poté se odstěhoval do Paříže, kde po příštích deset let pod různými pseudonymy vydával sešitové psychologické romány. První detektivku pod svým skutečným jménem publikoval v roce 1930: už v ní se objevuje postava rozšafného, zdvořilého, i když převážně nabručeného Pařížana, komisaře Maigreta. Poslední případ vyřešil jeho hrdina v roce 1972. Simenonovy romány byly přeloženy do mnoha jazyků a desítky z nich se dočkaly filmových adaptací.

JAN VLASÁK
Narodil se v Čáslavi, vystudoval brněnskou JAMU a poté se stal členem souboru divadla v Uherském Hradišti. Prošel mnoha scénami (Divadlo Petra Bezruče, Státní divadlo, Divadlo E. F. Buriana, Státní divadlo v Brně, Realistické divadlo, Rokoko i Národní divadlo), v současné době působí v Městských divadlech pražských. Účinkoval v řadě televizních inscenací a seriálů (Tři králové, PF 77, Hodina tance a lásky, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Cukrárna, Cirkus Bukowsky, První republika, Svět pod hlavou) a filmů (Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Vratné lahve, Bathory).