Obálka audioknihy Mír jako podnikatelský plán

Mír jako podnikatelský plán

Scilla Elworthy

Interpret: Lucie Kožinová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018

Mnoho lidí se cítí bezmocně tváří v tvář tomu, co vidí denně v televizi, nebo čte ve zprávách – svět v krizi, s válkami a násilím. Jen USA za válku utratí ročně 1 bilion dolarů. Přitom náklady na úplné ukončení hladovění na celém světě jsou pouhých 30 miliard.

Kvůli neustále probíhajícím válkám je naše země vyčerpaná a hrozba nukleární katastrofy je stále aktuální. To válka může za největší hrůzy, utrpení a extrémistické hnutí na světě. Ale lze s tím něco dělat?

Dr. Scilla Elworthy přichází s kompletně vypracovaným podnikatelským plánem míru ve stejnojmenné knize. Co když se dozvíte, že je mír levnější a výhodnější než válka? Co když můžete budovat mír i vy sami? Zkusíte to taky?

SCILLA ELWORTHY
Byla třikrát nominovaná na Nobelovu cenu míru za svou práci s Oxford Research Group na rozvoji efektivního dialogu mezi zastánci používání jaderných zbraní a jejich kritiky. Šlo o práci, která zahrnovala také řadu setkání mezi čínskými, ruskými a západními jadernými vědci a armádou. V roce 2003 založila organizaci Peace Direct, která má financovat, podporovat a učit se od budovatelů míru v oblastech konfliktu, jak válce zabránit a budovat mír.

Scilla je členkou rady World Future Council (Světová rada budoucnosti), patronkou Oxford Research Group a poradkyní pro syrskou kampaň a jednou z řečnic ostravského diskuzního fóra Meltingpot 2018, které se koná každý rok souběžně s Colours of Ostrava.

LUCIE KOŽINOVÁ
Herečku Lucii Kožinovou můžete znát především z dabingu. Slyšet jste ji mohli například v hlavní ženské roli ve filmu Klub vyděračů či jako vyšetřovatelku Katju Hansenovou v německém seriálu Lenssen & spol. Namluvila také několik kreslených postaviček, mimo jiné i fenku Perditu v animovaných 101 dalmatinech a indiánku Nakomu v pohádce Pocahontas. Ve filmu Dr. Dolittle 2 si dokonce nadabovala mluvící medvědici Avu. Na filmovém plátně jste ji viděli ve filmu Lidice nebo v pohádce Hora jménem Andělská.

Copyright © Scilla Elworthy. Foto na obálce © by Paul Hansen. All rights reserved.

Audiokniha Mír jako podnikatelský plán. Zaposlouchejte se do šokujících faktů o skutečném stavu dnešního světa. Napsala Scilla Elworthy. Čte Lucie Kožinová.