Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Smrt má v ruce skalpel

Smrt má v ruce skalpel

Václav Pavel Borovička

Délka: 9 h 15 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 522 MB

KDO MÁ MOŽNOST SPÁCHAT DOKONALOU VRAŽDU? LÉKAŘ…

Kriminální případy, které se skutečně staly. Ústředními postavami jsou lékaři, kteří za jistých okolností mohou spáchat dokonalou vraždu.

Oblíbený autor zpracovává kriminální případy, které se skutečně staly. Hlavními postavami jsou lékaři, kteří využili svých znalostí a projevili dostatečnou dávku otrlosti, aby se stali vrahy. V příběhu Všeho schopný chirurg rozřezal v roce 1935 doktor Ruxton ve vaně těla své manželky a chůvy. V Japonských navštívenkách zase v roce 1948 vkráčel do poboček bank muž, který se představil jako lékař a sdělil zaměstnancům, že v okolí vypukla epidemie silně nakažlivé nemoci a musí jim podat lék. Všem do nastavených čajových hrnků nalil cyankáli a poté v poklidu vybílil obsah pokladny. Povídka Pekelník je určena jen silným povahám. Během druhé světové války se lidé v jedné pařížské ulici začali dusit štiplavým dýmem. Co se v kamnech domu v sousedství pálilo, je nabíledni. V tomto případě byl na vině psychicky nemocný jedinec. Příběhy, v nichž zločincem je člověk porušující Hippokratovu přísahu, asi neslyšíme rádi, ale i takové se stávají…

VÁCLAV PAVEL BOROVIČKA
Český spisovatel a televizní scenárista. Vystudoval ekonomii a žurnalistiku. Je znám jako autor literatury faktu z oblasti kriminalistiky, špionáže a knih pro děti; pracoval i jako filmový a televizní scenárista. Na filmových a televizních scénářích spolupracoval zejména s Františkem Vlčkem (Chalupáři). Ve své tvorbě se zabýval vážnými, dramatickými a často i ožehavými tématy, jejichž studium a zpracování vyžaduje mnoho času a osobního nasazení. Jeho beletristické zpracování skutečných kriminálních i špionážních případů je čtenářsky velmi přitažlivé, autor patří mezi nejčtenější české spisovatele.

PAVEL SOUKUP
Český herec, dabér a voiceover. Vystudoval žurnalistiku a divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci, Liberci a Městskými divadly v Praze. Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Věnuje se také dabingu. Jeho hlas je spjat zejména s herci Arnoldem Schwarzeneggerem a Dolphem Lundgrenem. Ve videohře Mafia II namluvil postavu Jimmyho. Jeho hlas známe také z rozhlasových her a audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Václava Borovičky Smrt má v ruce skalpel vydané nakladatelstvím Baronet v roce 1999. Copyright © Václav Pavel Borovička, 1999 . Čte Pavel Soukup. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Design a grafická úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Smrt má v ruce skalpel, autor Václav Pavel Borovička, čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma