Obálka audioknihy Katarze

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Série: Freyja & Huldar díl 3

NA OMLUVU JE NĚKDY SMRTELNĚ POZDĚ…
Video ze Snapchatu, v němž mladá zaměstnankyně kina žadoní o odpuštění a čelí brutálnímu útoku, její přátele šokuje. Stellino nalezené tělo je označené číslem 2. Vzhledem k tomu, že obětí je nezletilá, přizve detektiv Huldar k vyšetřování i psycholožku Freyju, aby policii pomohla s výslechy dívčiných spolužáků. Brzy se ukáže, že Stella nebyla žádné neviňátko, ale kdo ji mohl až tak nenávidět? A pak se ztratí Egill, který v podobně děsivých příspěvcích také prosí o prominutí. Je zřejmé, že řešení případu nebude jednoduché a hlavně, že vrah ještě neskončil… A kde vlastně začal?

YRSA SIGURÐARDÓTTIR
Islandská spisovatelka vystudovala stavební inženýrství a stále pracuje v oboru. Psaní se věnuje od roku 1998, kdy vydala svou první knihu pro děti. Pro malé čtenáře napsala celkem pět příběhů, daleko více ji však proslavily detektivky. Ve sféře krimi debutovala knihou Poslední rituál (2005), přeloženou do více než 30 jazyků. Za následující román Mrazivé světlo (2006) byla nominována na cenu společnosti The Private Eye Writers of America. Úspěšná je i trilogie s Freyou a Huldarem, kterou tvoří knihy DNA (Metafora, 2017), Černá díra (Metafora, 2018) a Katarze (Metafora, 2019), nebo hororový příběh Pamatuji si vás všechny (Metafora, 2015), který zfilmoval Óskar Thór Axelsson.

KLÁRA CIBULKOVÁ
Po studiu herectví na pražské DAMU nastoupila do souboru CD 94, odkud v roce 2002 přešla do Švandova divadla, kde jako stálý host působí i v současnosti. Televizní diváci ji znají především díky úspěšným seriálům (Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Polda, Rapl), ale i celovečerním filmům (Smrt pedofila, Město bez dechu, Mamas and Papas).