Obálka audioknihy Anglická gramatika B2

Vydavatel: Audioacademyeu
Vydáno: 2021
Série: Jazyková úroveň B2

Děkujeme za zájem o poslechový kurz Anglická gramatika B2. Kurz je určen pro pokročilé, tedy ty, kteří mají za sebou tři až čtyři roky studia angličtiny a volně navazuje na předchozí kurzy Anglická gramatika A1,A2 a Anglická gramatika B1. Některá témata v tomto kurzu a kurzu gramatiky B1 jsou shodná, ale v této úrovni se například složené časy probírají do větší hloubky a v širším kontextu. Spíše než na slovíčka klade tento kurz na procvičení vět s použitím studovaných témat. V tomto kurzu najdete celkem se seznámíte s přibližně dvěma sty novými slovíčky a s tisícovkou procvičovacích vět.

Největší prostor je věnován pokročilejším předložkám, složeným slovesným časům a použití gerundia v různých typech vět. Každá lekce, kromě těch, které obsahují pouze samostatná slovíčka, obsahuje vysvětlení každého tématu, takže s tímto kurzem můžete pracovat zcela samostatně bez nutnosti používat další doprovodné výukové materiály.

Díky skriptům, které si ke kurzu můžete zdarma stáhnout, získáte mnohem širší využití celého kurzu. Ve skriptech totiž najdete návod k učení spolu s užitečnými tipy, jak výuku zefektivnit, výukový plán, do nějž si můžete zaznamenávat své pokroky, seznam stop k poslechu (kdybyste náhodou něčemu nerozuměli), ale i oboustranné kartičky, díky nimž se můžete učit a opakovat i tehdy, když právě nemůžete poslouchat. Pro ty, kteří se rádi zkouší, je v každé lekci připraven překladový test s klíčem obsahujícím správné odpovědi.

Obsah:
Slovní zásoba lekce 02-08
Podmiňovací způsob
Zvratná zájemena
Otázka na podmět, předložka na konci
DURING, FOR, AS,LIKE, BY,UNTIL
Časové věty
Minulý čas způsobových sloves
Present perfect/předpřítomný čas prostý
Předpřítomný čas průběhový
Slovní zásoba lekce 11-17
Prostý čas v průběhových situacích
Předminulý čas
Trpný rod ve složených časech
Přídavná jména na -ing-a -ed
Slovesa s gerundiem
Předložky s gerundiem
Slovesa s infinitivem s TO

Anglická gramatika B2 - audiokniha obsahuje jazykový kurz angličtiny.

Série Jazyková úroveň B2

Obálka audioknihy The Turn of the Screw