Obálka audioknihy Anansiho chlapci

Série: Američtí bohové

BŮH JE MRTEV.

AŤ ŽIJÍ JEHO DĚTI!

Když dá otec Tlustého Charlieho někomu jméno, žádná síla mu ho neodlepí. Jako když se tento nevyzpytatelný milovník karaoke a žen rozhodl pojmenoval Tlustého Charlieho ‚Tlustý Charlie´. Dokonce ani teď, po dvaceti letech, se navzdory spořádanému životu na druhé straně oceánu nedokáže Charlie Nancy svého přídomku zbavit. Jak se však po náhlé otcově smrti ukáže, není to jediné dědictví, které mu spadlo do klína. Je tu ještě nebezpečně okouzlující bratr, na kterého podle všeho nějakým záhadným nedopatřením Tlustý Charlie úplně zapomněl.

S jeho příchodem vtrhne do života Tlustého Charlieho chaos. Ale také dobrodružství a zábava. A tak, stejně jako jejich otec Anansi – bůh fantazie a vzpoury – musí i jeho synové zvrátit řád i konvence, ale hlavně změnit sebe sama. Smrt se totiž přelstít nedá. A nebo přece jen?

NEIL GAIMAN
Narodil v Porchesteru do britské rodiny s polsko-židovskými kořeny. Vášnivým čtenářem se stal prý už ve čtyřech letech, po studiích se živil jako žurnalista a proslavily jej scénáře ke kultovnímu komiksu Sandman. Kromě románů a povídek je například autorem scénáře k televizním seriálům Pán Času (Doktor Who) a Nikdykde (Neverwhere), podle něhož vznikl později také stejnojmenný román. Jeho pohádky Hvěždý prach a Koralina byly s zfilmovány s předními holywoodskými hereckými osobnostmi v hlavních rolích a román Američtí bohové se stal předlohou úspěšného amerického televizního seriálu. Spolu s Terrym Pratchettem napsal humoristický román o apokalypse, Dobrá znamení. Jeho manželkou je nonkomformní hudebnice Amanda Palmer.

MICHAL ISTENÍK
Vyrůstal ve fotbalové rodině a sám se propracoval až do SK Kladno, kde hrál první ligu. Po absolutoriu na brněnské JAMU začal působit jako herec, autor i režisér v experimentálním divadle Buranteatr. Vedle toho také hostoval v Divadle U Stolu, HaDivadle nebo v pražském Divadle v Dlouhé a od roku 2008 je členem Městského divadla Brno. V oblasti činohry patří k výrazným a nadaným hercům, což mimo jiné značí například Cena Alfréda Radoka v kategorii talent roku 2011 nebo Cena Thálie, z roku 2014. Na poli celovečerního filmu debutoval v dramatu Zloději zelených koní (2016), následovaly filmy jako Poslední aristokratka (2019) a nebo pokračování vinařské série 3Bobule (2020). Pravidelně se také objevuje v nejrůznějších českých seriálech. Mezi nejznámější patří např. česká verze úspěšného britského sitcomu Kancl (2014), komediální Trpaslík (2017) nebo drama Živé terče (2019). Jeho nejúspěšnější seriálovou rolí byl výčepní Eda v nekorektním komediálním seriálu MOST! (2019).

Nahrávka vznikla podle knihy Neila Gaimana Anansiho chlapci vydané nakladatelstvím Polaris v roce 2009. Copyright © 2005 by Neil Gaiman. All Rights Reserved. Z amerického originálu Anansi Boys vydaného nakladatelstvím William Morrow (HarperCollinsPublishers) přeložila Ladislava Vojtková. Translation © Ladislava Vojtková, 2006, 2009, 2020. Čte Michal Isteník. Režie Alexandra Bauerová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Jiří Pochvalovský. Ilustrace na obálce © Neil Johnston. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Foto autora © Kimberly Butler. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Anansiho chlapci obsahuje pokračování fantasy titulu Američtí bohové od autora Neila Gaimana. Čte Michal Isteník.

Série Američtí bohové

Obálka audioknihy Američtí bohové