Obálka audioknihy Američtí bohové

Vydáno: 2019
Série: Američtí bohové
Velikost: 1.30 GB

Stín se dostává po třech letech z vězení. Milovaná manželka Laura je po smrti a všechny jeho vyhlídky se rázem smrskly v chladnou prázdnotu. Cestou na pohřeb, v letadle zmítaném bouří, Stína osloví postarší muž jménem Středa a nabídne mu, aby vstoupil do jeho služeb. Stín nejprve odmítne, ale po noční pijatice, krvavé rvačce se Středovým přítelem Mákem Sweeneym a poté, co se stane svědkem několika neuvěřitelných kousků, která nebezpečně připomínají skutečná kouzla, nakonec na Středovu nabídku kývne. A stává se součástí toho nejpodivnějšího poselstva, jaké kdy křižovalo Ameriku. I Nový Svět má své bohy. A ti rozhodně - alespoň prozatím - nejsou mrtví...

NEIL GAIMAN
Neil Gaiman se narodil v Porchesteru do britské rodiny s polsko-židovskými kořeny. Vášnivým čtenářem se stal prý už ve čtyřech letech, po studiích se živil jako žurnalista a proslavily jej scénáře ke kultovnímu komiksu Sandman. Kromě románů a povídek je například autorem scénáře k televizním seriálům Pán Času (Doktor Who) a Nikdykde (Neverwhere), podle něhož vznikl později také stejnojmenný román. Jeho pohádky Hvěždý prach (Stardust) a Koralína (Coraline) byly s zfilmovány s předními holywoodskými hereckými osobnostmi v hlavních rolích a román Američtí bohové se stal předlohou úspěšného amerického televizního seriálu. Spolu s Terrym Pratchettem napsal humoristický román o apokalypse, Dobrá znamení. Jeho manželkou je nonkomformní hudebnice Amanda Palmer.

KAJETÁN PÍSAŘOVIC
Po studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě působil na mnoha divadleních scénách po celé republice, mimo jiné v Divadle Petra Bezruče, Těšínském divadle, Divadle Komedie, Divadle na Zábradlí, Divadle Minor, Švandově divadle, Činoherním studiu Ústí nad Labem a ve Venuše ve Švehlovce. Na televizní obrazovce se objevil ve snímcích Jan Hus, Zádušní oběť nebo v seriálech Až po uši a Pustina. Spolupracuje s Českým rozhlasem.

Nahrávka vznikla podle knihy Neila Gaimana Američtí bohové. Vydání k X. výročí vydané nakladatelstvím Polaris v roce 2014. AMERICAN GODS: THE TENTH ANNIVERSARY EDITION (AUTHOR´S PREFERRED TEXT) Copyright © 2011 Neil Gaiman. Z amerického originálu American Gods: The Tenth Anniversary Edition vydaného nakladatelstvím William Morrow (HarperCollins Publishers) v roce 2011 přeložila Ladislava Vojtková © Translation © 2001, 2007, 2014 by Ladislava Vojtková. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2018. Střih Irma Králová. Remastering Tympanum, s. r. o. Čte Kajetán Písařovic. Hudba Kittchen. Design obálky Neil Johnston. Grafická úprava obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v listopadu 2018.

Audiokniha Američtí bohové. Probouzí se síly staré jako lidstvo samo. Schyluje se k bouři, jakou Amerika dosud nepoznala... Napsal Neil Gaiman. Čte Kajetán Písařovic.

Série Američtí bohové

Obálka audioknihy Američtí bohové