Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Syn draka

Syn draka

Kristýna Freiová

Délka: 17 h 28 min
Interpret: Jana Stryková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 985 MB

Píše se rok 1477 a Uherským královstvím i Osmanskou říší se šíří znepokojivá zpráva: Vlad III. Dracula nezemřel. Namísto chladného hrobu se zdržuje mezi živými a jako vampýr saje krev mužům, kteří se podíleli na jeho vraždě. Když se zvěsti o Draculově vzkříšení dostanou až k uším osmanského sultána, rozhodne se Mehmed II. vypravit do Transylvánie šestičlennou skupinu.

Trojice janičárů doprovází Mehmedova pověřence Mustafu, konkubínu Širin a Maru, kterou s Draculou pojí milostné pouto. Mehmed tuší, že s Draculovou mocí by mohl získat ještě větší moc. I uherský král Matyáš má své plány. Ale Dracula za svého života nebyl jen obklopený nepřáteli, a tak se Valašsko, Moldavsko a Transylvánie stávají bitevním polem. Někdo touží po moci, někdo po svobodě a někdo jen po setkání se starým přítelem. A co když Draculu nestvořil Ďábel, ale Bůh?

KRISTÝNA FREIOVÁ
Kristýna Freiová (*1988) je mladá česká autorka, absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Literární akademie Josefa Škvoreckého obor Tvůrčí psaní a publicistika. V uplynulých třech letech vydala romány Galilejec a Nesmrtelný hrabě. Kristýna píše knížky s cílem přimět čtenáře dívat se na svět odlišným způsobem. Ve svých knihách se snaží nacházet odpovědi na základní otázky lidského bytí a osudu. Zas a znovu se ptá, kde leží hranice naší reality? Kam až sahá lidská představivost? Co je zlo a co dobro? A není nadpřirozeno jen přirozeností, kterou jsme ztratili?

LIBOR HRUŠKA
Libor Hruška (*1965) po konzervatoři působil ve Státním divadle Ostrava a následně v několika pražských divadlech jako např. Divadle pod Palmovkou či v Karlínském divadle.Před kamerou ztvárnil řadu menších rolí. Proslul zejména jako bravurní a vyhledávaný dabér a svůj hlas propůjčil několika tisícům postav. V dabingu se uplatňuje také jako režisér. Roku 2006 získal Cenu Františka Filipovského.

JANA STRYKOVÁ
Jana Stryková (*1979) po absolvování studia činoherního herectví na pražské DAMU v roce 2003 zůstala na jednu sezonu v Divadle F. X. Šaldy v Liberci a poté byla postupně členkou tří pražských divadel – Divadla Rokoko, v letech 2006 až 2010 Švandova divadla, kde patřila k nejobsazovanějším herečkám a následně tři roky stálou členkou souboru Divadla na Vinohradech. Od září 2013 byla na volné noze, spolupracovala s řadou pražských scén, než se v srpnu 2017 stala členkou souboru Činohry Národního divadla. Natočila několik televizních filmů a seriálů, pracuje v rozhlase i v dabingu a je rovněž oblíbenou interpretkou audioknih.

Kristýna Freiová: Syn draka | Čte Jana Stryková a Libor Hruška | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering David Pravda | Hudba Darek Král | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v únoru 2024

Nahrávka vznikla podle knihy
Text © 2023 Kristýna Freiová | Vydala Euromedia Group, a. s. v edici Ikar v roce 2023

Audiokniha Syn draka, autorka Kristýna Freiová, čtou Jana Stryková a Libor Hruška.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma