Obálka audioknihy Konrád z konzervy

Interpret: Oľga Belešová
Vydavatel: Wisteria Books
Vydáno: 2020

O deťoch toho pani Betka Brdková veľa nevie, zato pletie najkrajšie koberce v meste a vášnivo miluje objednávať – čokoľvek. Raz jej kuriér doručí obrovský balík a v ňom je dieťa - Konrád. Betka si ho rýchlo obľúbi a učí sa byť mamou. V továrni na dokonalé deti onedlho na chybu prídu a Konráda začnú hľadať, aby ho doručili na správnu adresu. Betka sa ho odmietne vzdať a spolu s priateľmi vymyslia plán… Podarí sa im to? Bude to napínavé!

Kompletnú neskrátenú verziu knihy veselo a s láskou číta Oľga Belešová, skvelá komediálna herečka, autorka a moderátorka. Vyštudovala žurnalistiku a ako novinárka pracovala vo viacerých novinách a časopisoch. Je známa aj ako autorka a interpretka v rozhlase či v televízii. 20 rokov hrala v divadle GUnaGU, v SND, v Štúdiu L+S a v Divadle Aréna. Dnes účinkuje a tvorí pre Divadlo v podpalubí.

CHRISTINE NÖSTLINGER
Patrí k najúspešnejším súčasným autorkám kníh pre deti a mládež. Získala množstvo ocenení, medzi nimi napríklad Nemeckú cenu za literatúru pre mládež, Rakúsku štátnu cenu a Cenu Hansa Christiana Andersena. So svojím súborným dielom sa stala prvou nositeľkou Pamätnej ceny Astrid Lindgrenovej. V hodnotení poroty, ktorá toto ocenenie udeľuje, sa píše: „Christine Nöstlinger, rovnako ako Astrid Lindgrenová, deti nevychováva. Jej všestranná a nanajvýš angažovaná spisovateľská činnosť sa vyznačuje nekompromisným humorom, bystrou vážnosťou, tichým teplom a autorka stojí vždy bezvýhradne na strane detí a outsiderov.“

nahrávka a mix BMT studio 2020
autor: Christine Nöstlinger © Verlag Friedrich Oetinger Hamburg 2006
preklad: Roman Ručka 2014
interpret: Ⓟ Oľga Belešová 2019
zvuk © Miroslav Králik 2020
hudba © Music-Ideas 2020
réžia © Barbora Kardošová 2020
ilustrácie na obálke © Anette Swoboda 2006
grafická úprava © Ryc Trable 2020
foto © 2019 Tereza Králiková
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava Ⓟ 2020 © 2020
Vydanie prvé

Všetky práva výrobcu a vlastníka autorských práv k dielu sú vyhradené. Bez súhlasu je výroba kópií a šírenie tejto nahrávky zakázané.

Audiokniha Konrád z konzervy obsahuje pohádkový příběh od autorky Christine Nöstlinger. Čte Oľga Belešová.