Obálka audioknihy Dva roky prázdnin

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Série: Za dobrodružstvím

Příběh začíná prázdninovým výletem patnácti chlapců, kteří se vydali plachetnicí na moře. V přístavu, v době, kdy není na lodi žádný dospělý, někdo odváže lana, a loď se ráno ocitne na širém moři. Chlapce, z nichž nejstaršímu je 14 let, zastihne krutá bouře a jejich loď ztroskotá na pustém ostrově. Tak se z malých školáků, dětí velkoměsta, stanou naráz Robinsoni, odkázáni jen sami na sebe, na svou odvahu a statečnost. Jejich prázdniny se tak protáhnou na dlouhé dva roky...
Trosečníci si časem na ostrově vybudují vzkvétající osadu, kde každý pracuje podle svých sil a možností. Podřizují se jeden druhému a zachovávají nutnou kázeň, bez které by byl život trosečníků mnohem těžší. Najednou se ovšem objevuje vážná roztržka, která hrozí rozdělit osadu na dva tábory. Spor zuří hlavně mezi Briantem a Donniphanem. Oba chlapci se ale usmíří, a tak svornost trosečníků trvá dál.
Opravdové nebezpečí se objeví až v podobě pirátů, kteří přistanou na ostrově. Jejich zajatci, Kate a Evans, uprchnou a přidají se k mladým trosečníkům. Společnými silami porazí piráty, zmocní se jejich lodi a odplují domů . Na moři potkají velký parník, který je bezpečně odveze do vlasti.

Dva roky prázdnin - jeden z nejznámějších románů francouzského spisovatele Julesa Verna. Účinkuje Marek Eben a další.

Série Za dobrodružstvím

Obálka audioknihy Dvacet tisíc mil pod mořem
Dvacet tisíc mil pod mořem
Obálka audioknihy Dva roky prázdnin