Obálka audioknihy Legenda Emöke

Interpret: Lukáš Hlavica
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Příběh se odehrává na týdenní rekreaci ve venkovské zotavovně a hlavní postavou díla je pražský redaktor. Ten je také vypravěčem celého příběhu, ve kterém se jako další postavy objevují maďarská dívka Emöke a vesnický učitel.
Emöke prožila nešťastné manželství se surovým mužem a proto se obrátila k filosofickým naukám. Redaktor, který se s ní seznámí, se jí snaží odporovat logickými argumenty a probouzet k životu její potlačené ženství. Vztah mezi oběma mladými lidmi ale nese nelibě citově otupělý vesnický učitel, který se Emöke snaží získat pro sebe...

Legenda Emöke - příběh, jehož autorem je Josef Škvorecký, o krátkém setkání dvou mladých lidí na bezútěšné rekreaci v Československu koncem padesátých let. Audioknihu čte Lukáš Hlavica.