Obálka audioknihy Taliančina do ucha

Taliančina do ucha

Vydavatel: Eddica
Vydáno: 2015

Taliančina do ucha je veľmi rozsiahly výučbový materiál, ktorý obsahuje 3500 ozvučených príkladových viet, slov a fráz a ďalej výstižné vysvetlenie všetkých gramatických javov v audio forme. Prehľadné a systematické radenie gramatických i konverzačných okruhov (nájdete vždy rýchlo a presne to, čo práve potrebujete). Všetky produkty sú vytvorené na základe praktických skúseností s výučbou cudzích jazykov, v spolupráci s tímom lektorov jazykovej školy Eddica. Vydavateľstvo Eddica je zakladateľom a priekopníkom výučby prostredníctvom audioučebníc. Vykonávame vlastný vývoj a zdokonalenie audioučebníc, do ktorého zapracovávame praktické námety a pripomienky užívateľov. Preto sú naše výrobky z hľadiska funkčnosti a spôsobu práce na najvyššej úrovni. V súčasnosti máme najširšiu ponuku audioučebníc obsahujúce tituly pre všeobecnú výučbu jazyka, odbornú slovnej zásoby a tituly pre deti.

Gramatika:
Rod podstatných mien / Člen prídavného mena / Pádové vzťahy / Zámená / Slovesá byť, mať, ísť / Otázka a zápor / Tykanie a vykanie.
Množné číslo / Prídavné mená buono, bello / zámeno quello / Príslovky miesta / Väzba ce a ci sono / Slovesá I. triedy / Opytovacie zámená / Zvolací vety
Číslovky
Časovanie slovies II. slovesné triedy / Prehľad predložiek / Predložky sa členom / Výrazy alcuni - qualche, gia - non piu
Slovesá III. slovesné triedy / Výrazy množstva / Slovesá povedať, robiť / Robiť + infinitív
Zámená privlastňovacie, ukazovacie a vzťažná / Slovesá vedieť, prísť
Príslovky a prídavné mená / superlatívoch absolútnej / Slovesá chcieť, môcť, musieť
Osobné zámená / zámenné častice nie / Sloveso odchádzať / Postavenie dvoch zámen pred slovesom / Slovesá dať, zdať sa
Zvratné slovesá / Slovesá chodiť, mať sa / Väzba chystať sa niečo urobiť
Zámenné častice ci / Rozkazovací spôsob / Slovesá vybrať si, držať
Budúci čas / Zámeno tutto / Sloveso páčiť sa
Podmieňovací spôsob jednoduchý / Výrazy blízko - ďaleko, ten rovnaký / Slovesá sedieť, nastúpiť
Krátenie vedľajších viet / gerundium jednoduché / Sloveso stare + gerundium / Slovesá piť, vypnúť
Minulý čas zložený u slovies s pomocným avere / Sloveso hýbať
Minulý čas zložený u slovies s pomocným essere / Zhoda príčastia minulého u zvratných slovies / Slovesá zostať, zomrieť
Zhoda príčastia minulého s predmetom priamym / Prípony / Sloveso ťahať
Imperfektum / Predminulý čas / Súslednosť časov / Nepriama reč / Ženský rod na-ttrice,-essa / Sloveso pokladať
Trpný rod / Predminulý čas / Slovesá zbierať, zhromažďovať, preložiť

Pýtania sa na cestu
Zemepis
Zimná dovolenka v Taliansku

Taliančina do ucha - audiokniha obsahuje taliansko-slovenský audiokurz, ktorý sa zameriava na všetky zložky štúdia jazyka naraz. Pre začiatočníkov až mierne pokročilých.