Obálka audioknihy Vyvrhel

Série: Úmluva oceli
Velikost: 1.30 GB

PRVNÍ DÍL NOVÉ TRILOGIE ÚMLUVA OCELI OD MISTRA EPICKÉ FANTASY ANTHONYHO RYANA

Alwyn se narodil uprostřed občanské války v království Albermaine a vyrostl mezi zbojníky. Pálí mu to a naučil se zručně zacházet s nožem, uprostřed hlubokého lesa se cítí svobodný a mezi lapky má to, co nikdy neměl — přátele a rodinu. Zrada však obrátí jeho život naruby a udá mu úplně nový směr, plný krve a pomsty. A Alwyn nakonec narukuje do královské armády.

Bojuje pod velením šlechtičny Evadine Courlainové, kterou pronásledují vidění démonické apokalypsy. Aby se Alwyn mohl pomstít, musí přežít válku a smrtící intriky urozených. Do pohybu se však dávají temné síly, lidské i nadpřirozené, a snaží se Evadinin vzestup za každou cenu překazit. A Alwyn se musí rozhodnout — stane se válečníkem, nebo navždy zůstane psancem?

ANTHONY RYAN
Anthony Ryan (*1970) je skotský spisovatel fantasy a sci-fi, nejznámější svými knihami o Vélinovi Al Sorna, z nichž první byla vydaná v roce 2013. Než se začal naplno věnovat psaní, pracoval jako výzkumník. V současné době žije v Londýně. Má titul v oboru středověké historie.

Pochází ze Skotska, vystudoval historii a většinu svého dospělého života žil a pracoval v Londýně. Po dlouhé kariéře v britské státní správě začal po úspěchu svého prvního románu Píseň krve (2013) psát na plný úvazek. V češtine následně vyšel i zbytek trilogie a navazující trilogie Čepel krkavce, stejně jako samostatně stojící trilogie Draconis Memoria. Pokračuje v psaní sci-fi série Slab City Blues, která vychází v elektronické podobě. Románu Píseň krve se už prodalo přes sto tisíc výtisků.

ONDŘEJ NOVÁK
Rodák z Hradce Králové sbíral divadelní zkušenosti od šesti let v dramatickém kroužku, později v Divadélku Jesličky nebo Klicperově divadle, které úspěšně zúročil při přijímacích zkouškách na Divadelní fakultu JAMU. Po absolutoriu činoherního herectví se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde strávil více než 13 sezón. Kalafuna, Figaro, Danceny nebo Ježibaba v Perníkové chaloupce, role, ve kterých se objevoval na jevišti krásného Mahenova divadla. Kromě divadla se věnoval i dabingu, natáčení reklamních rozhlasových i TV spotů a moderování odpolední show v rádiu Kisshády, kde byl i několik let programovým ředitelem nebo kreativním manažerem. Dnes je hercem a moderátorem na volné noze, hlasem pořadu Autosalon, namlouvá a vymýšlí reklamy do rádií, TV, na internet, zajímá se o marketing, copywriting a každý večer se snaží číst pohádky svým dětem.

Audiokniha Vyvrhel, autor Anthony Ryan, překlad Tomáš Jeník. Čte Ondřej Novák, režie Ondřej Černý.

Série Úmluva oceli

Obálka audioknihy Vyvrhel