Obálka audioknihy Nemesis

Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2013
Série: Harry Hole díl 4

V bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí 25 vteřin na to, aby otevřel trezor, vybral z něj peníze a naházel je do připravené tašky. Limit o 6 vteřin překročí...

Hrají:

Režie: Aleš Vrzák
Překlad: Kateřina Krištůfková
Rozhlasová úprava: Vít Vencl

DRŽITEL OCENĚNÍ AUDIOKNIHA ROKU 2013 - NEJLEPŠÍ HUDBA a NEJLEPŠÍ VÍCEHLASÁ AUDIOKNIHA
Titul zvítězil v kategoriích Nejlepší hudba a Nejlepší vícehlasá audiokniha v rámci vyhlašování výročních cen Audiokniha roku 2013, které jsou udělovány vydavatelům a tvůrcům audioknih s cílem ocenit produkci kvalitních českých audioknih a motivovat tak vydavatele v jejich činnosti.

Jo Nesbø (*1960 v Oslu), současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář. V roce 1997 odstartoval jeho literární dráhu kriminální román Flaggermusmannen (Netopýr), první detektivka, v níž vystupuje osobitý a nekonvenční kriminalista Harry Hole. Svému autorovi přinesla kniha okamžitě obrovský úspěch, Nesbø za ni obdržel Rivertonprisen, cenu udělovanou Klubem Riverton za nejlepší literární či dramatický počin s kriminální tematikou, a Glasnøkkelen (Skleněný klíč), skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román. Poté následovaly další celosvětové bestsellery s Harrym Holem v hlavní roli: Švábi, Červenka, Nemesis, Pentagram, Spasitel, Sněhulák, Levhart… V roce 2008 publikoval Nesbø od názvem Hodejegerne (Lovci hlav) další kriminální román s novým hlavním představitelem Rogerem Brownem. Audioknihy Lovci hlav v podání Filipa Švarce a Netopýr v podání Hynka Čermáka vyšly v roce 2013 u vydavatelství OneHotBook, ve spolupráci rozhlasového vydavatelství Radioservis a vydavatelství OneHotBook nyní vychází dramatizace Nemesis.

Nemesis - audiokniha obsahuje další detektivní příběh, jehož autorem je Jo Nesbø. Účinkují Igor Bareš, Tatiana Vilhelmová, Ladislav Frej, Jan Vondráček a další.

Série Harry Hole

Obálka audioknihy Zatmění