Truhla času

Délka: 8 h 49 min
Interpret: Tereza Hofová
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 497 MB

Audiokniha Truhla času – fantasy příběh určený nejen mladším posluchačům... Autor Andri Snær Magnason, čte Tereza Hofová.

Času není nikdy dost, ale snaha jej ošálit se nevyplácí...

Byla jednou jedna princezna, která se jmenovala Havrantýnka a jejíž otec, mocný král, složil své milované dceři k nohám celý svět. A protože neunesl pomyšlení, že by spanilá dívka zestárla jako obyčejný smrtelník, nechával ji zavřít do kouzelné truhly, kam na ni čas nedosáhl. Když se podobná zařízení jednoho dne objeví i v moderním světě, kterým zmítá velká krize, lidé se houfně ukládají k umělému spánku s vidinou toho, že se jednoho dne probudí do nové, lepší budoucnosti. Jak ovšem o mnoho let později zjistí hrstka probuzených dětí, všichni obyvatelé Země se rozhodli přenechat starosti ostatním a lidské civilizaci tak hrozí definitivní zánik. A tehdy potkají stařenu jménem Lilian a vyslechnou si od ní příběh o Havrantýnce a truhle času, který jim prý pomůže zachránit svět...

Oceňovaná kniha pro mladé čtenáře, kterou známý islandský spisovatel a aktivista o několik let předběhl hnutí Fridays for Future.

ANDRI SNÆR MAGNASON
Patří k nejznámějším osobnostem na dnešním Islandu, vystudoval islandskou literaturu a celý život se angažuje v boji proti klimatickým změnám. V roce 2006 kupříkladu inicioval akci, která měla upozornit na světelný smog a během níž v hlavním městě Reykjavík zhasla na půl hodiny všechna světla. Roku 2016 se dokonce zúčastnil prezidentských voleb a skončil se čtrnácti procenty hlasů na třetím místě. Je oceňovaným a hojně překládaným autorem prózy, poezie, divadelních her i literatury pro děti, věnuje se také dokumentárnímu filmu a hudbě. Za knihu Sagan af bláa hnettinum (Příběh modré planety, 1999) získal prestižní Islandskou literární cenu a řady ocenění se dočkal i jeho poslední titul Um tímann og vatnið (O čase a vodě, 2019).

TEREZA HOFOVÁ
Narodila se v Ostrově na Ohří, vyrůstala v Karlových Varech a v Praze. Maturovala na střední knihkupecké škole, poté vystudovala činoherní herectví na DAMU. Působila ve Švandově divadle na Smíchově a v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. V současnosti je na volné noze a hostuje na mnoha scénách, např. v pražském Studiu Hrdinů, kde hraje v inscenaci Skugga Baldur – za tuto roli získala Cenu Divadelních novin a nominaci na Cenu divadelní kritiky za ženský herecký výkon v sezoně 2015/2016. Objevila se v několika filmech (mj. …a bude hůř, Domestik) a v řadě seriálů (např. České století, Mamon, Já, Mattoni, Dáma a Král). Ve třiceti letech se vedena touhou po změně odstěhovala na Island, kde se seznámila s tamní uměleckou scénou a našla i svého manžela. Poté střídavě bydlela na Islandu a v Česku, v posledních letech tráví více času v Praze. Účinkuje i v této audioknihách vydavatelství OneHotBook: Růže sama (2021).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma