Obálka audioknihy Zločiny s pečetí modré krve

Zločiny s pečetí modré krve

Vlastimil Vondruška

Interpret: Jan Hyhlík
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Velikost: 1.27 GB

Edice obsahuje tyto tituly:
Boskovická svodnice - čte Jan Hyhlík
Velhartické pastorále - čte Jan Hyhlík
Otrávený pohár - čte Jan Hyhlík
Smrt mučednice - čte Jan Hyhlík

Boskovická svodnice
Královský písař Jiří Adam z Dobronína se vydává z vyššího povolání na Moravu. V Boskovicích tou dobou dojde k podivné smrti snoubenky mocného pána Kryštofa z Boskovic, panny Žofky. Záhy se ukáže, že Žofka nebyla první ženou pána z Boskovic, která zemřela za podivných okolností.

Velhartické pastorále
Jiřího Adama z Dobronína zavede případ na hrad Velhartice, kde byly v časech krále Jiřího z Poděbrad na čas uloženy české korunovační klenoty. A jak se zdá, v oné době se stalo něco, co ještě po desetiletích vede zasvěcené k tomu, aby vraždili.

Otrávený pohár
Královského písaře Jiřího Adama z Dobronína pozve rakovnický hejtman Jindřich z Vřesovic na svatbu na hrad Krakovec. Jindřich a Jiří Adam spolu v mládí studovali a i po dlouhých letech se stále považují za důvěrné přátele, což je v nejistých časech panování krále Ferdinanda I. Habsburského vzácnost. Během oslav kdosi otráví ženicha. A záhy dojde k další vraždě. Motiv je zdánlivě jasný, stejně jako vrah. Přesto Jiřímu Adamovi na celém případu cosi nehraje...

Smrt mučednice
Nejvyšší hofmistr Zdeněk pozve do Posázaví na svůj hrad Šternberk divadelní společnost, aby sehrála pro panovníka představení o umučení svaté Doroty. Ferdinand I. Habsburský se vrací z Vídně do Prahy, protože se chystá zemský sněm a královna Anna vyjádřila přání svého muže překvapit a sama pro něj divadelní hru napsala. Jenže herečka, která měla ztvárnit mučednici, zemře doopravdy. Jiří Adam z Dobronína , který je na hradě také hostem, se pouští do diskrétního vyšetřování případu.

Nahrávky vznikly podle knih Vlastimila Vondrušky: Boskovická svodnice, Velhartické pastorále, Otrávený pohár, Smrt mučednice vydaných nakladatelstvím MOBA v Brně. Copyright © Vlastimil Vondruška 2007, 2009, 2017, 2011. Čte Jan Hyhlík. Nahrávky vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana. Nahrávku Manželské zrcadlo vyrobilo Tympanum. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2022.

Audiokniha Zločiny s pečetí modré krve – speciální edice bez hudebních předělů a podkresů. Soubor sestavil autor Vlastimil Vondruška.