Obálka audioknihy Nikdy se nevzdávej

Interpret: Milan Švihálek
Vydavatel: Milan Švihálek
Vydáno: 2020

Hrdina barvitého vyprávění se narodil ve Slavičíně na Zlínsku a díky mimořádné činorodosti získal přezdívku „druhý Baťa“. Vedl vlastní továrnu (založenou otcem) a těsně po druhé světové válce válce byl jako úspěšný podnikatel zvolen šéfem Československého obuvnického průmyslu.

Ve druhé polovině čtyřicátých let emigroval a působil v 65 zemích světa. Pracoval zejména v Asii a Africe, kde pomáhal podnikům svého celoživotního přítele Tomáše Bati juniora. Ačkoliv spolupracovali velmi úzce, celý život si vykali.

Jan Pivečka strávil v cizině 44 let. Roku 1990 se vrátil do Slavičína, kde založil nadaci pro talentované mladé lidi, budoucí designery, ševce, výtvarníky a literáty.

Jeho životním heslem bylo „Nikdy se nevzdávej“.

MILAN ŠVIHÁLEK
Scenárista, moderátor, novinář a spisovatel pracoval 26 let jako dramaturg ostravského televizního studia. Věnoval se hlavně dokumentární tvorbě, cestopisným a vzdělávacím pořadům. V posledních desetiletích se soustřeďuje na literární tvorbu, vydal více než 20 knih, většinou rozebraných. Pilně spolupracuje s Českým rozhlasem, píše články a reportáže a načítá vlastní audioknihy.

Audiokniha Nikdy se nevzdávej byla natočena v únoru 2020 jako autorské čtení podle stejnojmenné literární předlohy Milana Švihálka a Zuzany Tarabusové (nakladelství Tilia, Šenov u Ostravy 2004)
Úprava textu: © Milan Švihálek
Interpretace: © Milan Švihálek
Zvuková spolupráce: © Vojtěch Dluhý
Hudební motivy: hudební banka © Seven Oceans Video, Richard Konkolski

Audiokniha Nikdy se nevzdávej obsahuje autorské čtení o dobrodružných osudech Jana Pivečky (1919-2004), jedné z nejpozoruhodnějších postav našeho obuvnictví. Čte autor Milan Švihálek.