Obálka audioknihy Umrlčí cesta

Interpret: Jiří Dvořák
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019

Nevědomost vás může stát život.

Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris vyplaví moře neznámého muže v záchranné vestě. Je těžce podchlazený a tak tak se drží naživu. Neví, kdo je ani jak se na místo dostal. Podaří se mu však dostat do chaty, kterou si podle všeho pronajímal pod jménem Neal Maclean. Cítí však zlověstnou předtuchu, že se zapletl do něčeho temného. A jeho jediným vodítkem k minulosti je mapa tzv. Umrlčí cesty. Situace se zkomplikuje, když je na ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid ve staré kapli u majáku nalezeno mrtvé tělo ubité k smrti. Muž bez paměti se rychle stává hlavním podezřelým z vraždy, kterou vyšetřuje detektiv George Gunn.
Mezitím se v Edinburghu dospívající Karen snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se ale dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc v ní sílí neblahé tušení zločinu. Svým pátráním ale možná dává do pohybu události, které by mohly připravit o život někoho dalšího.

PETER MAY
Pochází z Glasgow, ale nyní žije ve Francii. Původně se živil jako novinář a byl úspěšným televizním scenáristou, v současné době se věnuje psaní. Celosvětové renomé získal šestidílnou sérií čínských thrillerů, která u nás začala vycházet roku 2015 a její první díl Pán ohně je již k dostání jako audiokniha. Ve zvukové i tištěné verzi je dostupná také trilogie Lewis zahrnující tituly Skála, Muž z ostrova Lewis a Šachové figurky. Mezi další populární autorovy série patří rovněž řada Akta Enzo, z níž byla česky vydána úvodní kniha i audiokniha Výjimeční lidé. Oblibu si v zahraničí získaly též spisovatelovy nejnovější samostatné romány jako Ostrov Entry nebo Runaway.

JIŘÍ DVOŘÁK
Narodil se v Brně, kde také vystudoval herectví na JAMU a vzápětí získal angažmá v Městském divadle. Účinkoval rovněž v šumperském a brněnském Mahenově divadle. Roku 1999 dostal nabídku působit v pražském Divadle na Vinohradech, v jehož souboru patřil po léta k předním členům. Působí též v Divadle Viola. Televizní a filmoví diváci jej znají z filmů Vůně vanilky, Anděl páně, Operace Silver A, Zemský ráj to napohled či Příběh kmotra a ze seriálů jako Pojišťovna štěstí, Světla pasáže, nebo Sanitka 2. Za svou interpretaci audioknihy Muž z ostrova Lewis obdržel cenu Audiokniha roku 2014: Nejlepší četba.