Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Oheň na pláži

Oheň na pláži

Chris Ould

Délka: 13 h 48 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2022
Série: Trilogie z Faerských ostrovů díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 778 MB

ZÁVĚREČNÝ PŘÍPAD BRITSKÉHO DETEKTIVA JANA REYNY A FAERSKÉHO POLICISTY HJALTI HENTZEHO...

Faerský policista Hjalti Hentze se domnívá, že má poprvé po dlouhé době na stole jasný případ: požár opuštěné farmy, nejspíš omylem založený jejím majitelem, místním opilcem, který se v domě těsně předtím oběsil.

Jenže pak jsou na pozemcích objeveny čtyřicet let staré ostatky mladé ženy a zdánlivě jednoduchý případ se začíná komplikovat. Navíc podle všeho souvisí nejen s komunitou, která se na farmě v sedmdesátých letech usadila, ale také se starým únosem a znásilněním místní dívky.

Britský inspektor Jan Reyna mezitím pokračuje ve vyšetřování matčiny sebevraždy. Postupem času však zjišťuje, že jsou jeho a Hentzeho případy propojené a oba ukazují na zlověstné tajemství pohřbené po čtyři desetiletí nejen na ostrovech, ale i v Dánsku.

Hentze si to uvědomuje také. Stejně jako to, že se Reynovo soukromé vyšetřování začíná měnit v posedlost. Posedlost, která by ho mohla zničit.

CHRIS OULD
Chris Ould za svůj život vystřídal celou řadu zaměstnání, od zmrzlináře po dělníka, než v druhé polovině 80. let publikoval první dva romány A Kind of Sleep a Road Lines. Následně strávil mnoho let prací pro televizi – jakožto scenárista se podílel např. na seriálech Soldier, Soldier, Casualty, Hornblower a The Bill, za který získal prestižní ocenění Britské akademie filmového a televizního umění. K literatuře se vrátil v roce 2012, a to dvojicí young adult thrillerů Knock Down a The Killing Street. Proslavily ho však až detektivní romány z prostředí Faerských ostrovů (Neklidné pobřeží, Zátoka smutku, Oheň na pláži), v nichž vystupuje detektiv Jan Reyna. Chris Ould žije s manželkou a synem v hrabství Dorset, kde mimo jiné chová ovce a tweetuje na @WriterChrisOuld.

ALEŠ PROCHÁZKA
Absolvent DAMU, šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí, dnes ho můžeme vidět na prknech Divadla na Vinohradech. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi.

© Chris Ould 2018
First published in Great Britain in English by Titan Publishing GroupLtd.in2018

Audiokniha Oheň na pláži – závěrečný díl krimi série z Faerských ostrovů. Autor Chris Ould, překlad Alžběta Lexová. Čte Aleš Procházka, režie Miloš Vrána.

více

Série Trilogie z Faerských ostrovů

Obálka audioknihy Neklidné pobřeží
Neklidné pobřeží
Obálka audioknihy Zátoka smutku
Zátoka smutku
Obálka audioknihy Oheň na pláži
Oheň na pláži

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma