Obálka audioknihy Jana Eyrová

Interpret: Marta Vančurová
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Jana Eyrová ještě jako malá holčička ztratila rodiče a jedinou příbuznou byla paní Reedová. Do její rodiny však malá Jana příliš nezapadla. Byla poslána do vzdálené školy pro dívky, kde vládly otřesné životní podmínky. Přesto je však Jana ustála a jako osmnáctiletá se dostala jako vychovatelka k rodině Rochesterů.
Tam se zamiluje do svého pána, Rochestera, jemuž vychovává dceru. Po informaci o tom, že je paní Reedová na smrtelné posteli, za ní odjíždí, aby se dozvěděla překvapivé novinky. Osud jí však přichystá ještě mnohá další překvapení, než se se svým Rochesterem znovu shledá.

Jana Eyrová - audioverze klasického díla anglické literatury první poloviny 19. století. Román Charlotte Brontëové v audioknize čte Marta Vančurová.