Obálka audioknihy Snad ti nedělají starosti cizí názory

Snad ti nedělají starosti cizí názory

Richard Phillips Feynman

Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018

Veselé i smutné příběhy odhalující duši velkého fyzika volně navazují na knihu To snad nemyslíte vážně! Z jednotlivých příběhů lze vyčíst Feynmanův odpor k pompéznosti, touhu pouštět se do dobrodružství a řešit přitom všechny problémy účinným, nekomplikovaným způsobem.
Z této vzpomínkové knihy přímo čiší Feynmanův šarm. Radosti, kterou Feynman nespoutaným přístupem k životu i práci šířil, se díky této knize nyní dostane i vám.

RICHARD PHILLIPS FEYNMAN
Jeden z nejvýznamnějších teoretických fyziků 20. století vystudoval Massachusettský technologický institut (MIT) a doktorát složil na univerzitě v Princetonu. Během druhé světové války pracoval na vývoji jaderné bomby. Po skončení války pracoval krátce na Cornellově univerzitě a od roku 1951 až do své smrti působil v Kalifornském technickém institutu (Caltech). V roce 1965 mu byla spolu se dvěma dalšími fyziky udělena Nobelova cena za techniku popisu reakcí elementárních částic poskytující alternativní náhled na chápání kvantové fyziky. Velice populární je soubor jeho přednášek o fyzice. To nemyslíte vážně, pane Feynmane! je první z jeho autobiografických knih.

FILIP ŠVARC
První filmovou smlouvu mu podepisovali ještě rodiče, když mu bylo šest, prošel si hostováním v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Několik let působil
v pražském Divadle ABC. V současné době se věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let strávil za mikrofonem Fajn Rádia.