Obálka audioknihy Náš brat Hlavička

Interpret: Daniel Fischer
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2021

Dobrodružný príbeh o inakosti, akceptácii a priateľstve, v ktorom nechýba kriminálna zápletka, cvičené myši, šialený psychiater a náznaky prvej lásky. Alica má desať a staršieho brata Milana. Keď bola malá, dala mu meno Hlavička – podľa prilby, s ktorou pre vlastnú bezpečnosť chodí aj do postele. Kvôli bratovým záchvatom sa Hlavičkovci presťahujú na vidiek, kde chce Alica existenciu Hlavičku zatajiť. Ale darí sa jej to len dovtedy, kým situáciu neskomplikuje záhadné zmiznutie oboch rodičov. Aby ich Alica našla, musí priznať novým kamarátom pravdu, požiadať ich o pomoc a zapojiť do pátracej akcie aj svojho neobyčajného brata.

Kompletnú neskrátenú verziu knihy číta Daniel Fischer. Absolvoval herectvo na VŠMU, od roku 2013 je členom SND. Okrem filmov účinkoval v mnohých televíznych seriáloch i v dabingu. Venuje sa aj komponovaniu hudby, má kapelu OJV – Orchester Jeana Valjeana. Žije s herečkou Dominikou Kavaschovou a dcérkou v Bratislave.

JURAJ RAÝMAN
Absolvoval štúdium filmovej scenáristiky a dramaturgie na filmovej fakulte VŠMU. Tvorbe pre deti sa venuje dlhodobo. Okrem dvoch synov je autorom viacerých rozprávkových kníh – Vianočka udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál princezná Fujara Lopúchová, Emil z hôr, či knižnej série Drobci.

autor: © Juraj Raýman 2020
interpret: Ⓟ Daniel Fischer 2021
zvuk © Miroslav Králik 2021
hudba © ollmah, Miro Králik 2021
réžia © Alžbeta Vrzgulová 2021
ilustrácie © Ďuro Balogh 2020
grafická úprava © Ryc Trable 2021

Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava a Vydavateľstvo SLOVART, s. r. o. Ⓟ 2021 © 2021
Vydanie audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Audiokniha Náš brat Hlavička. Autor Juraj Raýman, čte Daniel Fischer.