Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy TEMNÝ PÁN: Školní roky

TEMNÝ PÁN: Školní roky

Jamie Thomson

Délka: 6 h 39 min
Interpret: Petr Čtvrtníček
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 375 MB

„Když se vzbudil, zjistil, že je v posteli… Podíval se na sebe. Pořád ještě měl tělo lidského dítěte. Nebyl to tedy sen.“

Průšvih na n-tou! Temný pán prohrál střet s magií Dobra – PCHÁ! – a obří vesmírný škyt ho vyvrhl na parkoviště před obchodním domem v jihoanglickém městečku Bílé Štíty. Někdejší arcilotr a vládce Temnokraje se tu zmateně válí v těle třináctiletého spratka a nechápe, co si na prťavé planetě Zemi počne. U všech pekel, co by mohlo být horší? No to si pište, milé děti, že úklady a protivenství si na něm teprve smlsnou. Jen co ho policisté, doktoři a sociálka vyšetří, přidělí ho k dobromyslným pěstounům, aby se ten ubohý siroteček po otřesu trochu ZCIVILIZOVAL a hlavně pořád tak příšerně NEBLÁBOLIL. Ono ho už zdejší nápravné zařízení zvané škola POLIDŠTÍ. To těm bezmozkům pořád nedochází, s jak velkolepým zloduchem mají co do činění?

První část fantasy cyklu britského tvůrce videoher a experta na ponuré duše dnešních pubertálních pařanů. Jeho groteska získala výroční Cenu Roalda Dahla za nejvtipnější prózu pro mládež.

JAMIE THOMSON
Poznal virtuální uvažování generací Y a Z coby dlouholetý redaktor britských fantasy časopisů, tvůrce gamebooků a libretista videoher pro společnosti Eidos, Microsoft a Sega. Rodák z íránského Masdžídu, kam byl jeho otec vyslán, dokončil školní docházku v jihoanglickém Brightonu a vystudoval politologii na univerzitě v Canterbury. Za první díl tetralogie (2011–2017) o Temném pánu Školní roky – tu dále tvoří svazky Zloduch v nesnázích, Navždy po škole a Zlověstný ředitel – získal výroční britskou humoristickou Cenu Roalda Dahla. Nespoutanou fantazii ostatně prokázal už v sedmisvazkovém seriálu o příhodách mladého nindži The Way of the Tiger (od roku 1985), který s kolegou Markem Smithem převedl i do digitální verze. Nejnověji s vesmírným kapitánem Harrym Greenem vysílá dospívající kluky až Na opačný konec Galaxie (2014, č. 2016).

PETR ČTVRTNÍČEK
Vyrostl v Řeži u Prahy a vystudoval pražskou SUPŠ. Když nebyl přijat ke studiu na DAMU ani JAMU – za což je prý osudu dodnes vděčný –, rozhodl se věnovat múzám v amatérském divadle Vrata. Od 90. let je vyhledávaným hercem (po dvě desetiletí byl členem souboru Divadla Na zábradlí), scenáristou, režisérem, kreativcem a recesistou. Je podepsán pod oblíbenými televizními parodiemi Česká soda, Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí, TV show Toma a Dana, Čobolkoviny nebo Gynekologie. Ve frašce Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? památně karikoval korupční praktiky fotbalových bossů. Televizní diváci ho dále znají ze seriálů Přístav, Autobazar Monte Karlo či Světlu vstříc. Svéráznými postavičkami obohatil řadu filmových veseloher a tragikomedií, např. Kouř, Eliška má ráda divočinu, Mazaný Filip, Doblba!, Obsluhoval jsem anglického krále, Poslední plavky, František je děvkař, Vejška, Instalatér z Tuchlovic ad.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2020. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha TEMNÝ PÁN: Školní roky obsahuje fantasy příběh pro děti a mládež. Autor Jamie Thomson, čte Petr Čtvrtníček.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma