Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Loď plná nevěst

Loď plná nevěst

Jojo Moyesová

Délka: 18 h 39 min
Interpret: Martina Hudečková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.05 GB

Válečné nevěsty se vydávají na cestu do neznáma. Co je tam čeká? Láska? Štěstí?

Píše se rok 1946. Druhá světová válka skončila a po celém světě začínají mladé ženy plnit sliby, které daly mužům, za něž se během války provdaly. V australském Sydney se čtyři ženy připojí k dalším šest set padesáti válečným nevěstám na neobvyklé cestě do Anglie na letadlové lodi Victoria, která převáží nejen zbraně a letadla, ale i tisíc námořních důstojníků. A byť na palubě panují přísná pravidla, životy cestujících se začnou přes hrozbu přísných sankcí proplétat. A Frances Mackenziové, komplikované mladé ženě, utíkající před minulostí, změní tato plavba navždy život…

Na základě skutečné události.

JOJO MOYESOVÁ
Vystudovala na University of London žurnalistiku a novinařině se věnovala po deset let – pracovala pro britský deník The Independent a pobývala též v Hongkongu jako dopisovatelka listu Sunday Morning Post. V roce 2002 debutovala románem Schovej mě v dešti (Sheltering Rain), inspirovaným osudy jejích prarodičů, a od té doby je spisovatelkou na volné noze.
Je autorkou více než desítky románů, její parketou jsou především romantické příběhy, které se však vyhýbají tradičním žánrovým klišé a za nimiž se skrývá vážnější podtext. Jejích knih se prodalo na 50 milionů výtisků po celém světě a jsou překládány do 46 jazyků.
Jojo Moyesová je také jednou z mála autorek, která získala dvakrát prestižní britské ocenění Romantic Novel of The Year Award, která už od roku 1960 udílí The Romantic Novelists’ Association – v roce 2004 ho získala za Zakázané ovoce (česky 2018) a v roce 2011 za Poslední dopis od tvé lásky (2013). Největší čtenářské odezvy se však autorka dočkala s fenomenálnímNež jsem tě poznala (2012, česky 2013), jenž se později dočkal i filmového zpracování a dvou pokračování.
Spisovatelka žije s manželem, novinářem Charlesem Arthurem, a jejich třemi dětmi na farmě v hrabství Essex. Je velkou milovnicí koní a také vášnivou jezdkyní.

MARTINA HUDEČKOVÁ
se narodila v Praze. Vystudovala konzervatoř a věnuje se především divadlu, nejčastěji žánru konverzační komedie. Celých třináct let byla členkou Divadla Jiřího Wolkera, později působila například v pražské Redutě. V současné době spolupracuje s divadlem Palace. Vedle divadla je její hlavní doménou dabing, v němž se vypracovala na jednu nejobsazovanějších hereček. Několik let dabovala postavu Kelly Taylorové v seriálu Beverly Hills 90210, svůj podmanivý hlas propůjčila rovněž René Zellwegerové (Deník Bridget Jonesové), Helen Huntové (Vějíř lady Windermerové) či Jennifer Greyové (Hříšný tanec).

Jojo Moyes: Loď plná nevěst | Překlad Lucie Mikolajková | Čte Martina Hudečková | Režie Jitka Škápíková | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková| Hudba Bohumil Kalina | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v listopadu 2023

Nahrávka vznikla podle knihy
THE SHIP OF BRIDES
Copyright © 2005 by Jojo Moyes
All rights reserved
Translation © Lucie Mikolajková, 2023
All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – v edici Ikar v roce 2023

Audiokniha Loď plná nevěst, autorka Jojo Moyesová, čte Martina Hudečková.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma