Obálka audioknihy P jako pivo

Interpret: Oldřich Kaiser
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2015

Možná se zdá, že příběh o pivu není tím nejlepším vyprávěním pro nejmenší, ale opak je pravdou. Vždyť kdo by se o oblíbeném dospěláckém nápoji nechtěl dozvědět spoustu zajímavostí, zejména když mu je povypráví svérázný strýček Moe a neobvyklá víla Pivoňka, která své jméno rozhodně nezískala v oblasti flóry. Příběh, který má ještě víc než pět pé.
P jako poutavá, poetická, poučná, překvapivá, podivuhodná a vtipná pohádka.

Příběh o pivu pro děti? Proč ne? Šestiletá předškolačka Gracie je zkrátka zvídavá a zlatavý mok ji zajímá. Leccos zábavného i poučného jí o něm tudíž prozradí oblíbený strýček Moe a chmelových tajů znalá víla Pivoňka. Kromě postupu výroby hořkého pěnivého nápoje se ale Gracie dozví také leccos o lásce, odvaze, pravdě a lži i o životě vůbec. Protože obyčejný svět je jen pěna na tom opravdovém, hlubším světě. Audiokniha v podání Oldřicha Kaisera přináší veselé vyprávění pro děti i dospěláky, kteří si ještě nezapomněli hrát.

„Málokterý spisovatel přirovná ošklivý knírek k bezhlavému datlovi a šimrající špičky klasů k 'bradkám přítulných kozlíků', málokterý dokáže poučovat tak, že to skoro není poznat. A málokterý dokáže psát o pivu s takovou láskou a pochopením, být přitom poetický, vyhýbat se obvyklým pivním klišé.“
̶ Pavel Mandys, Týden

„Originální a zábavný příběh, v němž jsou pivo a jiné záležitosti dospěláckého vesmíru viděny z jeho zvídavého středu, očima šestileté předškolačky Gracie, která sbírá své první vědomosti i zkušenosti se zlatavým mokem. Kromě kysličníku uhličitého jiskří příběh postřehy výřečného strejdy Moeho a fantazií pivní víly Pivoňky, stejně jako autorovou nápaditostí, fantazií a osvěžujícím, ironický tónem. Proto knihu rádi otevřou i rodiče.“ ̶ Literární noviny

Tom Robbins (*22. 7. 1932)
Narodil se v Severní Karolíně a od roku 1962 žije v umělecké komunitní vesnici La Conner nedaleko Seattlu. Ve svých knihách navazuje na autory postmoderní prózy, jejichž experimentální postupy zpřístupňuje pomocí neskutečné jazykové hravosti, obrazivé fantazie, pohádkových motivů i originálního humoru. Z jeho knih jsou nejznámější romány Další dálniční atrakce, I na kovbojky občas padne smutek, Parfém bláznivého tance, Hubené nohy a všechno ostatní, Zátiší s datlem nebo Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé (v češtině vše vydává nakladatelství Argo). V roce 2009 napsal také úspěšnou knížku pro děti i dospělé P jako pivo. Vedle své spisovatelské profese v současné době působí rovněž jako literární kritik a redaktor.

P jako pivo - audiokniha představuje nahrávku, jejímž autorem je Tom Robbins, čte Oldřich Kaiser.