Obálka audioknihy Palec a tichá voda

Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Viktor Palec díl 3

U rybníka za vsí je nalezen mrtvý rybář. Jde o Emila Rybku, uzavřeného samotáře. Roky byl v invalidním důchodu a vedl nenápadný život. Záhy vyjde najevo, že zemřel násilnou smrtí, a rozjede se vyšetřování vraždy. V domě mrtvého je nalezena značná hotovost a na jeho účtu je překvapivě vysoký zůstatek. Nikdo však netuší, jaký je původ těchto peněz? Emil Rybka zřejmě vedl zcela jiný život, než se jeho sousedé domnívali...

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
Vystudovala práva a od roku 1993 pracuje jako advokátka. K literatuře ji to táhne celý život, je pro ni zdrojem nových vědomostí, ale i rozptýlení. Její oblíbenou četbou jsou detektivky, věnuje se jim i jako autorka. Je přesvědčená, že tento žánr má velký potenciál, dobrý detektivní román může být současně i kvalitním literárním dílem. Psaní je pro ni nejen záliba, ale poskytuje jí i určitou protiváhu k náročné profesi. Náměty čerpá výlučně ve své vlastní fantazii, jakékoli popisování skutečných událostí by ji nejspíš neuspokojovalo. Díky své práci poznala mnoho lidských příběhů a osudů, a to jí umožňuje vytvářet zápletky svých knih a nechávat jednat vymyšlené postavy tak, aby působily věrohodně a čtenář z nich měl autentický dojem.

ANTONÍN NAVRÁTIL
V šesti letech se zúčastnil konkurzu do televizního pořadu HLEDÁME PÍSNIČKY PRO DĚTI (1964), následně hrál v dětských muzikálech, recitoval a zpíval. V deseti letech pak hrál jednu z hlavních rolí v legendárním seriálu KAMARÁDI.

Po absolvování DAMU nastoupil do Vinohradského divadla (1981-1992), kde hrál například ve hrách Obchodník s deštěm, Záviš z Falkenštejna nebo Pahorek. V roce 1992 opustil Vinohradské divadlo kvůli osobnímu sporu, načež načas zcela opustil svět médií, jezdil s kamiónem a pracoval jako umělecký kovář.

Před kameru se od poloviny 90. let vrací jen sporadicky, hrál například v komedii BYL JEDNOU JEDEN POLDA (1995). S plným pracovním nasazením se ale začal v roce 1996 věnovat především dabingu a v tomto oboru dnes patří k nejvytíženějším tvůrcům. Původně jen daboval, později založil vlastní dabingové studio Dial a dnes působí i jako režisér. Svým jménem zaštítil například české verze filmů Statečné srdce, Titanic, Blízká setkání třetího druhu, sám v těchto filmech také mluvil, jeho hlas můžeme slyšet v desítkách dalších zahraničních filmů a seriálů. Pro některé filmy vytvořil také české titulky.

Audiokniha Palec a tichá voda, autorka Jarmila Pospíšilová, čte Antonín Navrátil, režie Miloš Vrána.

Série Viktor Palec

Obálka audioknihy Pod Palcem
Pod Palcem
Obálka audioknihy Palec a selská pýcha