Obálka audioknihy Pod Palcem

Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Viktor Palec díl 1

Vysloužilý policista Viktor Palec se souhrou okolností stane starostou v malé obci, do které se přestěhoval, aby trávil předčasnou penzi v klidu a věnoval se svému koníčku – řezbářství. Místo vysněného odpočinku se však za pochodu seznamuje s náročnou prací starosty. Když se v obci stane zločin, touží zůstat stranou událostí, avšak jeho sousedé od něj očekávají, že se jakožto bývalý policista do vyšetřování zapojí a nejlépe všechno rychle vyřeší. Jenže případ není ani trochu jednoduchý. Kdo mohl mít zájem na smrti kontroverzního sběratele veteránů?

Možných pachatelů zločinu je více než dost, v lese v blízkosti obce se navíc začínají potloukat podivná individua.

Viktor Palec na sobě cítí tlak celé vesnice. Opravdu je předurčen k tomu, aby se zapeklitého případu ujal a objasnil ho?

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
Vystudovala práva a od roku 1993 pracuje jako advokátka. K literatuře ji to táhne celý život, je pro ni zdrojem nových vědomostí, ale i rozptýlení. Její oblíbenou četbou jsou detektivky, věnuje se jim i jako autorka. Je přesvědčená, že tento žánr má velký potenciál, dobrý detektivní román může být současně i kvalitním literárním dílem. Psaní je pro ni nejen záliba, ale poskytuje jí i určitou protiváhu k náročné profesi. Náměty čerpá výlučně ve své vlastní fantazii, jakékoli popisování skutečných událostí by ji nejspíš neuspokojovalo. Díky své práci poznala mnoho lidských příběhů a osudů, a to jí umožňuje vytvářet zápletky svých knih a nechávat jednat vymyšlené postavy tak, aby působily věrohodně a čtenář z nich měl autentický dojem.

ANTONÍN NAVRÁTIL
V šesti letech se zúčastnil konkurzu do televizního pořadu HLEDÁME PÍSNIČKY PRO DĚTI (1964), následně hrál v dětských muzikálech, recitoval a zpíval. V deseti letech pak hrál jednu z hlavních rolí v legendárním seriálu KAMARÁDI.

Po absolvování DAMU nastoupil do Vinohradského divadla (1981-1992), kde hrál například ve hrách Obchodník s deštěm, Záviš z Falkenštejna nebo Pahorek. V roce 1992 opustil Vinohradské divadlo kvůli osobnímu sporu, načež načas zcela opustil svět médií, jezdil s kamiónem a pracoval jako umělecký kovář.

Před kameru se od poloviny 90. let vrací jen sporadicky, hrál například v komedii BYL JEDNOU JEDEN POLDA (1995). S plným pracovním nasazením se ale začal v roce 1996 věnovat především dabingu a v tomto oboru dnes patří k nejvytíženějším tvůrcům. Původně jen daboval, později založil vlastní dabingové studio Dial a dnes působí i jako režisér. Svým jménem zaštítil například české verze filmů Statečné srdce, Titanic, Blízká setkání třetího druhu, sám v těchto filmech také mluvil, jeho hlas můžeme slyšet v desítkách dalších zahraničních filmů a seriálů. Pro některé filmy vytvořil také české titulky.

Audiokniha Pod Palcem, autorka Jarmila Pospíšilová, čte Antonín Navrátil, režie Miloš Vrána.

Série Viktor Palec

Obálka audioknihy Pod Palcem
Pod Palcem
Obálka audioknihy Palec a selská pýcha