Po cestě peklem jsem uviděl světlo

Délka: 2 h 15 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Honza Tesař
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 127 MB

Po cestě peklem jsem uviděl světlo - audiokniha obsahuje příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Autor Honza Tesař. Vypráví Pavel Soukup.

Audiokniha vznikla pod taktovkou Honzy Tesaře. S pomocí jeho kamaráda, žurnalisty, vytvořili na české a slovenské poměry zajímavou publikaci dvou lidí se zkušeností s úzkostnou poruchou a v jednom případě i se středně těžkou depresí.
Realita nízké kvality poskytované psychoterapeutické péče v ústavním prostředí v ČR byla natolik otřesná, že byla jedna klíčová pasáž vynechaná. Titul nechce hodnotit péči odborníků. V úvodu upozorňuje na úskalí démonizace psychiatrie.

Příběh Honzy Tesaře se odehrává v letech 1998–2014.
Honza se v důsledku vážných psychických problémů ocitá ve 25 letech v psychiatrické léčebně. Stavy úzkosti a tíživého stresu se vrací jako bumerang. Hospitalizace se opakují. Hrdina prožívá v léčebnách těžké chvíle a posluchač si může udělat obrázek o rozmanitosti různých psychických stavů.
Odpovědí na své otázky nachází až později na terapiích se svou životní psychoterapeutkou a sám odhaluje i příčinu některých svých problémů.
Mladíkovy prožitky z úspěšných i neúspěšných léčebných procedur se prolínají s příhodami z jeho soukromého života, hledání partnerských vztahů i přátel, kteří by ho pochopili.
Happy end přináší naději a může pomoci vybřednout z vlastního „pekla“, ve kterém se často ocitáme.

O autorovi:
Honza Tesař vystudoval Gymázium Fr. Palackého v Neratovicích a později získal alespoň částečné univerzitní humanitní minimum na půdě ETF UK v Praze. V roce 2016 absolvoval náročný kurz celostního koučování a zároveň se po dobu 12 měsíců věnoval neurolingvistice. Nyní žije v Brně.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma