Obálka audioknihy Forbes duben 2021

Vydáno: 2021
Série: Forbes 2021

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

1) EDITORIAL – Lust for life.

2) VŮNĚ LESA A ODKAZ P. K. – Šéfredaktor Forbesu se zamýšlí nad náhlým skonem nejbohatšího Čecha a jeho odkazem pro byznys i českou společnost.

3) BOND OVER – Na počátku byl dluhopis. Na konci jsou dodavatelé, kteří nemají zaplaceno, zaměstnanci bez odstupného a držitelé (bez)cenných papírů.

4) LET PŘI ZEMI – Byznys kolem létání je jedním z těch, které koronavirová pandemie zasáhla nejdrsněji. Jak se s tím vypořádá Šárka Litvinová a její Asiana?

5) BOJOVNÍCI – Záchranářka, hasič, voják, podnikatelka a otec samoživitel tří dětí. Hrdinství může mít v pandemii různé tváře.

6) CHLÉB, HRY A LEGÍNY – Majitel Albi Antonín Kokeš rozjel během pandemie hned dva nové projekty. Třeba pekařství, kde si můžete užít i deskové hry.

7) HOP(I)! – Impérium otce a synů Piškaninových vrací covidu úder. Rozrostlo se, investovalo a na spadnutí je další akvizice.

8) VELKÁ JÍZDA – Zakladatelka Czechitas Dita Formánková se ohlíží za loňským rokem, který jí do života přinesl
velké pracovní i osobní změny.

9) UKLIDIT SI V ŠUPLÍKU I V HLAVĚ – Carollinum Tamary Kotvalové zažívalo před covidem rekordní roky. Teď víc než rok čelí liduprázdné Pařížské. Přesto neklesá na mysli.

10) NAŠE KRIZE JE I KRIZÍ NAŠEHO VLASTNÍHO LEADERSHIPU – Podnikatelka a investorka Dana Bérová se zamýšlí nad stavem společnosti i byznysu v pandemické krizi.

11) ČLOVĚK SE NESMÍ MOC DÍVAT DO ZPĚTNÉHO ZRCÁTKA, TO BY NIKAM NEDOJEL – Majitel společnosti Juta a 36. nejbohatší Čech se zamýšlí nad uplynulým rokem plným výzev.

12) VDĚČNÝ POZOROVATEL – Zátiší Group Sanjiva Suriho dostává jednu ránu za druhou. Z více než 360 zaměstnanců mu zbyla polovina, na neurčito je zavřená ikonická restaurace Bellevue a cateringová divize zcela uzemněná. Přesto se Suri
většinou usmívá.

13) AHOJ, TADY PAPOUŠEK – Jak koronavirus českému startupu Parrot otevřel dveře k disrupci americké právnické nudy.

14) PENÍZE SAMY NEJSOU HODNOTA – CEO Avastu píše o rodinné nadaci, která pomáhá rodinám zasaženým vážnou nemocí jejich dítěte.

15) CESTA VEN VEDE SKRZE PRÁCI, NE CHYTRAČENÍ – Majitel Carbounion Holding a 59. nejbohatší Čech o tom, že ne každá změna je prospěšná.

16) OPTIMISTA – Když budete chtít přespat v Liberci, nespíš to bude v posteli Lukáše Pytlouna. Jeho hotelová síť navzdory krizi plánuje smělou expanzi.

17) TVRDÁ ZKOUŠKA – Šéf Alzy Tomáš Havryluk a růst tuzemské e-commerce jedničky jménem Alza.

18) MUSÍME SE VZEPŘÍT ZLU – Exkluzivní rozhovor s režisérkou Agnieszkou Holland o filmu, byznysu a společnosti.

19) ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM – Doposud vyprodukovala tři filmy. To není moc. Ovšem pohádka Anděl Páně 2 je nejnavštěvovanějším českým filmem vůbec. A drama Šarlatán
bylo v dubnu na dosah oscarovým nominacím. To už je celkem působivá bilance. A Šárka Cimbalová má další plány.

Forbes duben 2021 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.