Obálka audioknihy Amber 1: Devět princů Amberu

Vydavatel: Walker a Volf
Vydáno: 2017
Série: Tajemný Amber díl 1

AMBER je opravdu jediný opravdu skutečný svět. Všechny ostatní jsou jen stíny.

Nekonečný je svět Amberu vrhajícího stíny, jejichž velkolepé odlesky vytvářejí všechny ostatní světy, včetně toho, v kterém žijeme. Nekonečný jako velkolepá tajemství, před kterými se nám, smrtelníkům, tají dech. Čím však je ve skutečnosti? Z jakých rozmarů byl stvořen? Jak obrovská musí být síla, hrající si s mocnými světy jako se zrnky písku?

První knihu „Devět princů Amberu“ otevírá příběh Corwina, nadčlověka se ztrátou paměti, který se probouzí na nemocničním lůžku po těžké autonehodě. Corwin netuší nic o svých příbuzných lačnících po „věčném trůnu“, ani o cestě, na jejímž počátku se právě ocitl. Nevzpomíná si na „Lorgus“ ani na jeho protipól „Vzor“. Navíc postrádá svůj balíček „trumfů“, který by mu mohl pomoci překonat pasti nastražené neznámými silami. Udržován pod vlivem narkotik zůstává sám, a někde hluboko uvnitř něho čekají na probuzení nadlidské schopnosti.

Od prvního dílu knižní série „Tajemný Amber“ budete sledovat osudy rozvětvené královské rodiny, kde každý bojuje s každým. Spisovatel Roger Zelazny, světový velmistr žánru fantasy, disponuje jazykem plným fantazie a dočkáte se toho nejlepšího vypravěčského umění, jakým se žánr fantasy může pochlubit.

Nine Princes in Amber: © 1970 by Roger Zelazny, copyright © 2015 by Amber Ltd.
Překlad: Jan Kantůrek, Michael Bronec

Devět princů Amberu - audiokniha obsahuje první díl fantasy série ze světa Amberu. Autor Roger Zelazny. Čte Luboš Ondráček.

Série Tajemný Amber

Obálka audioknihy Amber 3: Znamení jednorožce