Obálka audioknihy Tajemství zázračné paměti

Interpret: David Gruber
Vydavatel: David Gruber
Vydáno: 2012

S malou třicetičlennou asociační listinou jste se již někdy u nás mohli setkat. Avšak tato velká PAL, přizpůsobená českým poměrům a tvořivě opatřená mnoha variantami vychází u nás bezkonkurenčně poprvé!
Paměťová asociační listina už dlouhá staletí patřila a patří ke klenotům duševní výbavy úspěšných lidí - od starořímského Cicera po moderní americké prezidenty. Ke zbraním, které pomáhaly dělat mistry slovních soubojů, argumentace, prezentace a další komunikace. Ke zbraním, s nimiž se jejich majitelé většinou nechlubili, ba které mnohdy žárlivě střežili coby rodinná tajemství. V dnešní době informací se však utají máloco.

V dnešní době má znalost PAL dvě klíčová využití:
a) Znásobení tvořivého myšlenkového potenciálu každého, kdo ji zná a využívá. Využije-li člověk několikanásobně více svých nápadů než dříve, získává snadněji náskok před konkurencí. Žijeme v době, kdy je alfou a omegou úspěchu získání myšlenkového náskoku, jeho rychlé využití (ostatní svět jej stále rychleji dohání) a opětovné získání náskoku v oblasti nějakého jiného tvůrčího nápadu. PAL je zbraní pro udržování permanentního náskoku.
b) Umění obhájit vlastní názor, vyhrávání slovních soubojů, dostatek argumentů pro všemožné rozepře včetně jejich správného pořadí. Vyšší komunikační vzdělání v éře permanentní výměny informací.

Znalost PAL je tedy pro každého současného člověka natolik nezbytná, jako je pro s oučasnou firmu napojení na internet.

Názory na internet prošly zhruba tímto vývojem:
včera: " Co je to zase za divnou novotu, dejte mi s tím pokoj, na co mi to bude, teď mám důležitější starosti, nerozumím tomu, nechce se mi to učit..."
dnes: " Mít internet je pohodlné, znásobuje to obrat, přináší to obrovský náskok před těmi, kdo ho ještě nemají. Ti, kteří chytře začali přes internet něco nabízet jako první, vydělali největší peníze a mají klid."
zítra:" Má a umí to každý - tak jako má vodovod, elektrické světlo, televizor, ledničku a umí je hravě obsluhovat. Život si bez toho nelze představit."

Názory na PAL mají před sebou zcela obdobný vývoj. Názory dnes (tj. v době vydání tohoto kompletu) odpovídají názorům na internet včera.

Tajemství zázračné paměti - audiokniha učí stočlenné paměťové asociační listině (neboli PAL), kterou David Gruber poprvé v této podobě zpracoval do českých poměrů. Čte autor.