Obálka audioknihy Babka na rebríku

Interpret: František Kovár
Vydavatel: Wisteria Books
Vydáno: 2018

Bola jedna babka a tá mala capka. Figu borovú! Nijakého capka nemala. No mala rodinu: syna Ignáca, ktorý bol poštárom v neďalekom mestečku, nevestu Katarínku, najrýchlejšiu cyklistku na okolí, aj vnučku Lujzku – a títo všetci mali ešte niekoho. Koho? No predsa vnuka, syna a brata Ferička! Za každé huncútstvo ho ťahali za uši, až z nich mal veľké ušiská. Aby sa ich zbavil, musel vyrásť, dorásť svoje uši, zažiť veselé aj trochu strelené a pojašené príhody, až sa z neho stal František s normálnymi ušami. A kto mu pri tom najviac pomohol? Predsa babka, ktorá namiesto figy borovej mala a má svoju rodinu.

Dušan Dušek - Slovenský básnik, prozaik, filmový scenárista. Ako pedagóg pôsobí na VŠMU. Prvú knihu poviedok pre deti napísal v roku 1975. Vytvoril pre deti známu postavičku veselého Pištáčika, ktorá sa dočkala aj televízneho spracovania. Napísal tiež úspešné filmy– Ružové sny, Ja milujem, ty miluješ či Krajinka a veľa pekných kníh pre dospelých.

František Ferko Feričko Kovár - Po štúdiu na VŠMU účinkoval v divadle A. Bagara v Nitre a na Novej scéne. Spoluzakladateľ Divadla Korzo 90. Od roku 1996 je členom činohry SND. Pôsobil aj ako pedagóg na VŠMU. Vytvoril stovky filmových i divadelných postáv. Jeho hlas znie roky v dabingu.

Produkcia: bmtstudio. Zvuk Miroslav Králik. Hudba Miroslav Králik. Réžia Barbora Kardošová. Ilustrácie na obálke Katarína Ilkovičová. Grafická úprava Jakub Jurášek.

Babka na rebríku - Audiokniha o babke a jej rodine, ktorá zažívá veselé aj trochu strelené príhody. Napísal Dušan Dušek. Načetl František Kovár.