Obálka audioknihy Ďáblův hřbet

Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Audiotéka, Golden Dog
Vydáno: 2023

Skupina dřevorubců a vojáků se ve 13. století vydává dobýt panenskou, lidskou bytostí neobývanou divočinu na slovensko-moravském pomezí. Brzy se však ukáže, že v temných a hlubokých lesích ve skutečnosti nejsou tak úplně sami...

IVAN KUČERA
Myjavský rodák. Jeho tvorba se pohybuje převážně v horrorových a mysteriózních vodách. Donedávna publikoval povídky hlavně časopisecky a na internetu: Bol som mladistvým kanibalom, Starý zvyk (obě Filmag Extra), Ovoniavač, Bagrovisko (obě Howard), Kamionista (Kobka), Letný príběh (Novomestský spravodajca), Zdroj obživy (Vlčí bouda). Roku 2011 vyhrál s povídkou Prasa Cenu Béla (v rámci Ceny Fantázie) za nejlepší horrorovou povídku; povídka byla následně publikována ve sbírce povídek daného ročníku. Na Vánoce 2013 knižně debutoval epub románem Kozí ľudia.

HONZA VOJTÍŠEK
Milovník papírových knih, hororu, asijské ženské krásy, kozaček, japonských kapel a dobrého jídla. Vydavatel elektronického hororového čtvrtletníku Howard. Přednášel na několika conech, spoluorganizoval HorrorCon. Editor hororových antologií. Vydal dvě vlastní povídkové sbírky Z druhé strany (2013) a Útočiště a jednu psanou v tandemu s různými autory – Sešívance (2018). Povídkami přispěl do více než deseti antologií v Česku, Polsku a na Slovensku (Na hroby, Poslední polibek, Zombie apokalypsa, Sto hororů ve sto slovech, Antologie českého hororu, 3. český thriller, Gorefikacje 2.2, Słowiańskie koszmary, Hallowen w stu słowach, Ve špatný čas na špatném místě, Koleje smrti, Může se to stát i vám atd.) a několika časopisů (Howard, Lemurie, OkoLica Strachu, Kobka, Drabble na Niedzielę, Aphelion a Schlock!). Jeho povídky byly přeloženy do slovenštiny, polštiny a angličtiny. Finalista slovenské soutěže Cena Béla 2016. Podle jeho scénáře vzniklo osm krátkých komiksů. Tři jeho povídky byly zfimovány.

LIBOR HRUŠKA
Libor Hruška (* 27. září 1965) je český herec, dabér a režisér. Je synem Zdeňka Hrušky, dabingového režiséra, a herečky Miluše Dreiseitlové. Bratr Zdeněk, manželka Kateřina Seidlová i syn Michal jsou také herci. Vystudoval konzervatoř, jako herec působí nebo působil v Divadle ve věži (kde inscenace také režíruje), Divadle Na Prádle, Divadelní společnosti Háta, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou a Karlínském divadle. Příležitostně hraje ve filmu nebo televizi.
Jako dabingový režisér se podílel např. na českém znění seriálu Kobra 11, jako herec pravidelně dabuje od začátku 90. let 20. století a od té doby se objevil v desítkách filmů i seriálů (ze sci-fi např. jako Rodney McKay v seriálu Hvězdná brána: Atlantida, jako Benjamin Sisko v seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine a od roku 2020 jako kapitán Gabriel Lorca v seriálu Star Trek: Discovery). Za dabing Raye Charlese (hraje Jamie Foxx) ve filmu Ray získal v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Svůj hlas také propůjčil postavě Eddieho Scarpy v počítačové hře Mafia II. a současně se věnuje také načítaní audioknih.

Audiokniha Ďáblův hřbet, autoři Honza Vojtíšek a Ivan Kučera, čte Libor Hruška, režie Helena Rytířová.