Obálka audioknihy Spací vady

Interpret: Radka Denemarková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2021

Divadelní hra Spací vady, která měla premiéru v říjnu 2010 v pražském Divadle Na zábradlí, je mistrně vystavěné drama pro tři herečky. Na neurčitém místě se v něm po smrti ocitají anglická prozaička Virginia Woolfová, americká básnířka Sylvia Plathová a výstřední milionářka Ivana T.

Ve vynuceném soužití, při kterém musejí obstarávat i velmi banální domácí práce včetně vaření a šití, každá z postav odhaluje – často proti své vůli – to ze svého života, co se sama před sebou snažila zamlčet. A třebaže vše dramatické se zde odehrává jen v dialozích tří postav, hra je plná nečekaných zvratů, náhle se vyjevivších animozit a nečekaných náklonností, vzdorování životu i smiřování se s ním.

Hra Spací vady byla inscenována ve výrazně zkrácené verzi, tato audioverze ji čtenářům představuje v úplnosti.

Audiokniha Spací vady obsahuje divadelní hru Radky Denemarkové. Účinkují Taťjana Medvecká, Jitka Ježková a Lucie Pernetová.