Obálka audioknihy Jidášův kmen

Vydáno: 2021
Série: Sigma Force díl 4
Velikost: 1.16 GB

Na palubě zábavní jachty proměněné v provizorní nemocnici pátrají doktorka Lisa Cummingsová a Monk Kokkalis – agenti tajné organizace SIGMA Force – po odpovědích na otázky kolem pohromy, jež náhle spatřila světlo světa. Jsou tu však další síly, s podstatně sobečtějšími pohnutkami. Lodi se náhlým a krutým útokem zmocní teroristé, kteří z ní udělají plovoucí laboratoř pro vývoj biologických zbraní.

Na opačném konci světa, při oslavách 4. července, veliteli SIGMY Graysonu Piercovi překazí plány krásná vražedkyně, která drží v rukách první klíč k odhalení možného léku. Osud každého muže, ženy i dítěte visí na vážkách a Pierce spojí svoje síly se ženou, která ho dříve chtěla zabít. Společně zahajují podivuhodnou pouť, která je provádí benátskými hrobkami, byzantskými katedrálami a zříceninami hluboko v džungli, po stopách nejslavnějšího cestovatele v dějinách: Marka Pola. Odtikávají však poslední minuty, celosvětová epidemie se rychle vymyká kontrole a Pierce i jeho nečekaná společnice jsou vtahováni do šokujícího tajemství pohřbeného dávno ve starověku a v lidském genetickém kódu.

Každou vteřinou se blíží soudný den a Pierce si uvědomuje, že skutečně nemůže věřit naprosto nikomu – ani té okouzlující tajemné ženě, kterou má po svém boku –, neboť kdokoliv může být novodobým Jidášem.

JAMES ROLLINS
Vlastním jménem James Paul Czajkowski, rodák z Chicaga, je v současnosti jedním z nejúspěšnějších autorů dobrodružných příběhů a thrillerů. Pod jménem James Clemens publikuje také romány žánru fantasy. Na vysoké škole se zaměřil na studium evoluční biologie a v roce 1985 získal doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Missouri. Poté si v kalifornském Sacramentu otevřel vlastní veterinární praxi. Literaturou se začal zabývat na konci 90. let a poté, co rychle uspěl, se stal spisovatelem z povolání. Ve svých románech zužitkoval například i své zkušenosti speleologa a certifikovaného potápěče, v tvorbě mu pomáhají rovněž praktické znalosti z medicíny a přírodních věd.

JIŘÍ SCHWARZ
Herec a dabér se narodil v Praze, kde také vystudoval Státní konzervatoř. Po jejím ukončení získal v letech 1980-1982 angažmá ve Státním divadle v Ostravě a v letech 1982 až 1991 ve Švandově divadle. Od 90. let vystupuje v Městských divadlech pražských. Hrál v mnoha televizních filmech, pohádkách a seriálech. Věnuje se rovněž dabingu a načítání audioknih.

Copyright © 2007 by James Czajkowski. Z anglického originálu The Judas Strain (First published by HarperCollins Publishers, New York, 2007). Překlad © 2008, 2017 Zdík Dušek

Audiokniha Jidášův kmen obsahuje čtvrtý díl ze série akčních thrillerů s elitní jednotkou Sigma Force. Autor James Rollins, překlad Zdík Dušek. Čte Jiří Schwarz, režie Jakub Tabery.

Série Sigma Force

Obálka audioknihy Písečná bouře