Obálka audioknihy V temnotách

Vydáno: 2024
Série: Matěj Mlynář díl 3

JIHOČESKÝM MĚSTECH SE ŠÍŘÍ KRVAVÉ BĚSNĚNÍ

Knihkupec a bývalý policajt Matěj Mlynář vyšetřuje zmizení studentky. Pátrání ho přivádí do temných stok jihočeského města.

Ztracená studentka, rituální vražda novorozence, sekta, drogy, krvavé běsnění… Takové zlo prochází ulicemi poklidného Jindřichova Hradce, kde žije knihkupec Matěj Mlynář, bývalý policista, dnes soukromé očko. Poté co ho vyhledá matka zmizelé studentky, se zaplete do vyšetřování, které ho zavede do nejtemnějších stok. Pod vlídnou tváří města bují nenávist, předsudky, xenofobie… Ještěže má Matěj svou Pavlu, která pracuje u policie, s níž může společně čelit zlu, které se nenápadně šíří…

MARTIN FRANTIŠEK STRUČOVSKÝ
Jindřichohradecký knihkupec, který stvořil postavu pátrače Matěje Mlynáře, bývalého policisty a nynějšího knihkupce, hrdiny jeho tří knížek. Autor absolvoval vysokoškolská studia v Plzni, lásku ke knihám v něm vypěstovala babička. Píše detektivky, které jsou inspirované americkou drsnou školou. Jeho velkým vzorem je Michael Connelly. Přitažlivé pro čtenáře je umístění detektivek do prostředí Jindřichova Hradce, který autor důvěrně zná a rád se jím prochází s blokem i fotoaparátem v ruce.

MARTIN PREISS
Herec, dabér a moderátor. Jako syn známých rodičů – herců Jana a Viktora Preissových – zprvu nechtěl jít v jejich stopách, avšak v dospívání propadl poezii a přihlásil se na DAMU. Již během studia hostoval v pražském Národním divadle, kde účinkoval například v inscenacích Radúz a Mahulena nebo Měsíc pro smolaře. Do prvního angažmá nastoupil v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, v letech 1998–2004 byl členem Národního divadla, kde vynikl v shakespearovském repertoáru. Oblíbený byl jako moderátor televizního soutěžního pořadu Chcete být milionářem?, popularitu získal i jako seriálový herec.

Nahrávka vznikla podle knihy Martina Stručovského V temnotách vydané nakladatelstvím Albatros Media a. s. v roce 2020. Copyright © Martin Stručovský, 2020. Čte Martin Preiss. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha V temnotách, autor Martin Stručovský, čte Martin Preiss.

Série Matěj Mlynář

Obálka audioknihy Bez duše