Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy No Filter

Délka: 6 h 20 min
Interpret: Lenka Filipová-Kudelová
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 357 MB

TO DOBRÉ, TO ŠPATNÉ A TO KRÁSNÉ VE VÝJIMEČNÉM ŽIVOTĚ SLAVNÉ MODELKY

Pavlína Pořízková se narodila a prožila dětství v komunistickém Československu. Když jí byly tři roky, uprchli její rodiče před režimem do Švédska a trvalo šest let, než se mohli s malou dcerou znovu shledat.

Pavlínin půvab a krása brzy oslovily západní modelingové agentury. V roce 1984 se poprvé objevila na obálce módního časopisu Sports Illustrated, v roce 1989 uzavřela smlouvu s kosmetickou společností Estée Lauder. Její tvář byla všude. V magazínech, reklamách, ve filmu. Při natáčení videoklipu k písni Drive kapely The Cars se potkala se zpěvákem Ricem Ocasekem, do kterého se bezhlavě zamilovala. Jemu bylo čtyřicet, jí teprve devatenáct.

Následující desetiletí s sebou přinesla svatbu, mateřství a počátky v roli spisovatelky. Po třech dekádách se manželství rozpadlo, dostavily se pocity smutku, osamění, odloučení a nakonec rozvod. Po manželově smrti – a po odhalení hluboké zrady – ohromila své fanoušky odzbrojující upřímností, když se rozhodla sdílet na Instagramu svůj strach a zranitelnost.

Tato audiokniha je vyznáním zralé ženy, jež otevírá témata stárnutí, zármutku, krásy, komplikovaných vztahů, ale i sebelásky a hledání smyslu života. V esejích odhaluje svoji duši a sdílí životní lekce, které ji mnohému naučily. Celý život ji lidé pozorovali, je na čase, aby jí začali také naslouchat.

Modelka Pavlína Pořízková sestavila sbírku intimních, introspektivních a poučných esejí o úskalích ženství v každém věku. Odkládá lesklou obálku časopisu, píše od srdce a bez příkras.

PAVLÍNA POŘÍZKOVÁ
Pavlína Pořízková je americká modelka českého původu. V osmnácti letech se stala nejmladší modelkou, která se dostala na obálku časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue. V osmdesátých a devadesátých letech byla jednou z nejlépe placených modelek, její fotografie se pravidelně objevovaly v nejrespektovanějších módních magazínech. Stala se tváří řady značek. V roce 1992 ji časopis Harper's Bazaar zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa. Na Instagramu má milion sledujících.

LENKA FILIPOVÁ-KUDELOVÁ
Lenka Filipová-Kudelová - je česká herečka, dabérka a šansoniérka. Absolvovala herectví na Státní konzervatoři v Brně. Prošla divadly: Divadlo Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, Divadlo v Českém Těšíně, Národní divadlo v Brně, Satirické divadlo Večerní Brno, Divadlo šansonu Jiřího Vondráka. V roce 1977 se jí narodila dcera Michaela. V roce 1992 se jí narodila druhá dcera Barbora. Počátkem 90. let odchází na „volnou nohu“ a pokračuje v samostatné umělecké činnosti Objevila se v řadě televizních inscenací a pohádek. Nadabovala desítky zahraničních filmů, seriálů a dokumentů. V roce 2000 vydala CD pod názvem „Hledá se srdce člověčí“.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavlíny Pořízkové No Filter vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2023. Copyright © Paulina Porizkova, 2022. Z anglického originálu No Filter přeložila Tereza Suchá. Translation © Tereza Suchá, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s.r.o. 2023. Čte Lenka Filipová-Kudelová. Hudba, režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha No Filter, autorka Pavlína Pořízková, čte Lenka Filipová-Kudelová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma