Obálka audioknihy Sedmá pohroma

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019
Série: Sigma Force díl 12

Profesor Harold McCabe zmizel při hledání důkazů deseti egyptských ran z Mojžíšových časů. Když se po dvou letech znenadání objeví, zemře dříve, než stačí odvyprávět svůj příběh. Následná pitva ale odhalí děsivou věc – někdo jej začal mumifikovat zaživa a lékařský tým, který pitvu prováděl, onemocní neznámou chorobou. Má se snad jednat o uskutečnění sedmi ran egyptských?

Sigma Force a velitel Gray Pierce při hledání odpovědí cestují až do Káhiry ke starobylé hrobce a do odlehlého arktického komplexu, provozovaného šíleným géniem. Pomalu ale dochází čas, než se hrozba z minulosti uskuteční a započne série děsivých pohrom vrcholících smrtí všech dětí na světě a zničením celého lidstva.

JAMES ROLLINS
Vlastním jménem James Paul Czajkowski, rodák z Chicaga, je v současnosti jedním z nejúspěšnějších autorů dobrodružných příběhů a thrillerů. Pod jménem James Clemens publikuje také romány žánru fantasy. Na vysoké škole se zaměřil na studium evoluční biologie a v roce 1985 získal doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Missouri. Poté si v kalifornském Sacramentu otevřel vlastní veterinární praxi. Literaturou se začal zabývat na konci 90. let a poté, co rychle uspěl, se stal spisovatelem z povolání. Ve svých románech zužitkoval například i své zkušenosti speleologa a certifikovaného potápěče, v tvorbě mu pomáhají rovněž praktické znalosti z medicíny a přírodních věd.

JIŘÍ SCHWARZ
Herec a dabér se narodil v Praze, kde také vystudoval Státní konzervatoř. Po jejím ukončení získal v letech 1980–1982 angažmá ve Státním divadle v Ostravě a v letech 1982 až 1991 ve Švandově divadle. Od 90. let vystupuje v Městských divadlech pražských. Hrál v mnoha televizních filmech, pohádkách a seriálech. Věnuje se rovněž dabingu a načítání audioknih.

Copyright © 2016 by James Czajkowski. Z anglického originálu The Seventh Plague (First published by HarperCollins Publishers, New York, 2016). Překlad © 2017 Zdík Dušek.

Audiokniha Sedmá pohroma je výpravný román plný nesmlouvavé akce, další z příběhů speciální jednotky Sigma Force. Napsal James Rollins a čte opět Jiří Schwarz.

Série Sigma Force

Obálka audioknihy Písečná bouře