Obálka audioknihy O hloupém Honzovi

Vydavatel: Česká televize
Vydáno: 2023
Série: Čtení do ouška

Statkář měl tři syny. Dva chytré a vtipné a jednoho hloupého. Jmenoval se Honza. Když vyhlásila princezna, že si vezme za muže toho mládence, který bude nejzábavnější, starší dva se hned vydali na cestu, aby se o princeznu ucházeli. Do zámku jeli na krásných koních, kdežto Honza vyrazil na svém kozlovi. Cestou našel mrtvou vránu, starý dřevák a do kapes si nacpal bláto z příkopu u cesty a tím vším pak princeznu rozesmál. A tak si ho princezna vzala za muže.

MIROSLAV ZAVIČÁR
Český herec, který po úspěšném absolvování JAMU nastoupil do angažmá ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti a poté do Klicperova divadla v Hradci Králové. V současné době působí v Divadle v Dlouhé, spolupracuje s ochotnickým divadelním souborem Vrchlický v Jaroměři a s festivalem orientálních kultur Nad Prahou půlměsíc. Kromě divadelních rolí ho známe ze seriálů a filmů. Spolupracuje též s Českým rozhlasem, namlouvá hlasové komentáře a načítá audioknihy.

Audiokniha O hloupém Honzovi, autor Hans Christian Andersen, Miroslav Zavičár.

Série Čtení do ouška

Obálka audioknihy O třech dracích