Obálka audioknihy Marie Kubátová: Pohádky

Interpret: Jana Boušková
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2020

Spisovatelka Marie Kubátová napsala řadu oblíbených knih pro děti, známá je také jako autorka literární předlohy televizního večerníčku Krkonošská pohádka. Komplet pohádek Marie Kubátové obsahuje především tři originální alba příběhů o Krakonošovi, Trautenberkovi, Kubovi, Ančeti a hajném. Jde celkem o osm samostatných dramatizovaných pohádek s řadou skvělých českých herců - Hanou Maciuchovou, Jaroslavem Satoranským, Radoslavem Brzobohatým, Lubomírem Lipským a dalšími. Komplet dále obsahuje dvoudílné vyprávění Ivy Janžurové o dobrodružstvích skřítka Nedoubka, který vypadl chlapci Doubkovi z kapsy a mezi brouky, rostlinami a ptáky prožije řadu příhod.

Audiokniha obsahuje pohádkové příběhy Marie Kubátové, autorky literární předlohy televizního večerníčku Krkonošské pohádky. Čte Jana Boušková, Štěpánka Haničincová, Radoslav Brzobohatý a další.