Obálka audioknihy Čajová dívka z Kolibříkové ulice

Interpret: Ivana Jirešová
Vydavatel: Audiotéka, Jota
Vydáno: 2021

Zanikající svět tradičního života horského etnika Akhů v drsné a odlehlé části jihozápadní Číny při hranicích s Barmou vytváří barvitou kulisu románového příběhu Lisy See. Jen stěží si lze představit, že ještě na sklonku minulého století tamní obyvatelé neznali elektřinu, auta ani telefon. Život na čajových horách byl a je pevně svázaný s výjimečným druhem čaje, který v bouřlivých letech po vzniku rudé Číny téměř upadl v zapomnění. Zelené zlato se ale v 21. století dočkalo opětovné pozornosti a zájem o pchu-er dramaticky změnil životy všech, kteří s ním přicházejí do styku.

Pchu-er je také klíčem k osudu hlavní hrdinky Li-jen a její rodiny. Nezničitelné pouto mateřské lásky jako červená nit protkává celý příběh, v němž se střetávají naprosto odlišné světy izolovaných hor a globalizovaných velkoměst.

LISA SEE
Lisa See se narodila v Paříži, ale vyrostla v Los Angeles. Žila s matkou, taktéž spisovatelkou, ale mnoho času strávila také s otcovou rodinou, která pocházela z Číny, což velmi ovlivnilo její dílo. Pracovala pro Publishers Weekly, psala také články pro Vogue, Self, More a další tištěná média. Je autorkou více než desítky knih, které byly přeloženy do 39 jazyků a získaly mnohá ocenění.

IVANA JIREŠOVÁ
Ivana Jirešová je česká televizní a divadelní herečka a zpěvačka. Proslavila se rolí Lucie Váchové v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě. Pracovala rovněž jako redaktorka magazínu Harper's Bazaar. Na Pražské konzervatoři vystudovala obor hudebně-dramatický.

Nahrávka vznikla podle knihy Lisy See Čajová dívka z Kolibříkové ulice vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2020. Translation rights arranged by the Sandra Dijkstra Literary Agency. All Rights Reserved. Copyright © Lisa See, 2017. Z anglického originálu The Tea Girl of Hummingbird Lane poprvé vydaného v roce 2017 nakladatelstvím Scribner, imprint Simon & Schuster, Inc., New York přeložila Petra Andělová. Translation © Petra Andělová, 2020. Design obálky © Veronika Cágová.

Audiokniha Čajová dívka z Kolibříkové ulice obsahuje příběh o tradicích, pěstování čaje a poutech mezi matkami a dcerami od autorky Lisy See. Překlad Petra Andělová. Čte Ivana Jirešová, režie Helena Rytířová.