Obálka audioknihy Woodwalker – Caragova proměna

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019
Série: Woodwalker díl 1

Hlavní hrdina Carag není jen tak obyčejný chlapec. Narodil se jako puma v severoamerických lesích státu Wyoming a prvních jedenáct let strávil se svou rodinou. Už od mala má ale on i celá jeho rodina velice zvláštní schopnost - dokáže se proměňovat v člověka. Carag se ale rozhodne opustit svůj domov a žít mezi lidmi jako Jay, záhadný chlapec, který ztratil paměť. Snaží se přizpůsobit lidskému životu, dokud ovšem nenarazí na střední školu Lízy Clearwaterové pro speciální děti. Tam se konečně může naučit žít v obou podobách a dozvědět se více. Spolu se svými novými přáteli ho čekají podivuhodná dobrodružství.

KATJA BRANDISOVÁ
Katja Brandisová ročník 1970, studovala amerikanistiku, anglistiku a germanistiku a pracovala jako novinářka. Už ve škole si od ní spolužáci vypůjčovali rukopisy, když potřebovali něco nového ke čtení. Uveřejnila četné romány pro děti, například Gepardensommer (Gepardí léto.) Floaters – Im Sog des Meeres (Plovoucí – Ve víru moře), nebo Ruf der Tiefe (Volání hlubiny) Při rešerších pro knihy Woodwalkers v Yellowstonském národním parku se osobně seznámila s mnoha bizony, skoro zakopla o spícího losa a směla z lahvičky krmit mládě medvěda baribala. S manželem, synem a třemi kočkami, z nichž jedna vypadá trochu jako puma, žije nedaleko Mnichova.

ONDŘEJ MALÝ
Ondřej Malý se narodil a tvoří v Ostravě. Ačkoliv shoda jména s poněkud starším a slavnějším hercem Ondřejem Malým, držitelem Českého lva, je čistě náhodná, vydal se shodou okolností na stejnou – tedy hereckou dráhu. Ondřej Malý vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Ještě v pátém ročníku ale dostal nabídku z Divadla Na Fidlovačce, kde následně strávil rok a půl. Můžete jej znát z filmu Fredy a Zlatovláska, Poslední z Aporveru nebo seriálu Gymplíz, vysílaného v České televizi. Na některých představení se podílí autorsky (například Squat), v některých hraje svou roli jako profesionální herec (DONAHA! (Hole dupy), Opilí). Objevil se také na Shakespearovských slavnostech. V současnosti hostuje v ostravských divadlech a v Národním divadle moravskoslezském, z Ostravy se prý odejít zatím nechystá.

Copyright: Title of the original German edition: Woodwalkers : Carags Verwandlung by Katja Brandis, illustrated by Claudia Carls© 2016 by Arena Verlag GmbH, 97074 Würzburg, GermanyLic.: Agentur Dr. Ivana Beil, Schollstr. 1, D - 69469 Weinheim
Translation:
Překlad © PhDr. Ivana Führmann Vízdalová, 2019

Audiokniha Caragova proměna obsahuje první díl z fantasy série Woodwalker, určené nejen pro mládež. Autorkou je Katja Brandisová, čte Ondřej Malý. Režie Ivo Martiník.

Série Woodwalker

Obálka audioknihy Woodwalker – Caragova proměna