Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Léčivé plevele

Léčivé plevele

Martin Zoun

Délka: 1 h 40 min
Interpret: Michal Gulyáš
Vydavatel: Audios.cz
Vydáno: 2016
Série: Edice Zelená lékárna
Typ souboru: MP3
Velikost: 94 MB

Bylinky – slovo, které vyvolá u lidí důvěřujících přírodnímu léčitelství nadšení, u dalších možná opovržení a mnozí pak začnou vyprávět o šarlatánech, kteří zrazují lidi od moderní lékařské pomoci. Bylinky opravdu účinkují na mnohé nemoci a obtíže. Používají se již mnoho tisíc let a jejich účinky jsou prověřené i moderní vědou. Vždyť kolik farmaceutických či kosmetických firem se „chlubí“, že jejich produkty jsou čistě přírodního původu… Na druhou stranu by se nikdo neměl jen slepě spoléhat na bylinky a domnívat se, že jejich účinek je „zázračný“ – vyšetření lékařem, jeho doporučení a následná „klasická“ léčba jsou vždy důležité a nelze je kvůli bylinkám ignorovat. Pokud však sladíme rady lékaře s léty ověřenými účinky bylinek, mohou nám léčivé rostliny při mnoha potížích významně pomoci a mnohdy nutnost různých lékařských zákroků oddálit nebo úplně eliminovat. Motivací nám může být i to, že se staneme více nezávislými na dnešním komerčním světě, ve kterém vynakládáme na nákup různých preparátů výrazně podporovaných reklamou nemalé částky, staneme se vnímavějšími k přírodě a poznáme lépe i fungování našeho organismu. Pusťme se tedy společně do dobrodružství poznávání světa „léčivek“.
Jednotlivé kapitoly, přesněji řečeno přednášky, uvádí herec a moderátor Michal Gulyáš.

Obsah:
1. Předmluva
2. Úvod
3. Pampeliška
4. Kopřiva
5. Jitrocel
6. Řepík

Mgr. Martin Zoun (1973) je známý botanik, zahradní architekt, fotograf a publicista. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze, obory zahradnictví a rostlinné explantáty a více než 15 let je spolupracovníkem časopisu Receptář.
Vystupoval v televizních pořadech Receptář, Rady ptáka loskutáka, Dobrá rada nad zlato, Hobby naší doby, Gondíci s.r.o.,… Je autorem několika knih o masožravých rostlinách, orchidejích a jejich pěstování a spolupracovníkem nakladatelství Computer Press, Albatros či Academia.
Jeho dlouholeté zkušeností mu zajistili práci zahradníka ve sklenících katedry fyziologie rostlin na PřF UK Praha, vedoucího explantátové laboratoře v zahradnické škole v Praze – Malešicích a kurátora sbírek orchidejí v Pražské botanické zahradě v Praze – Tróji.
Martin Zoun je majitelem zahradnictví Martinovo zahradnické centrum v Benešově u Prahy.

Léčivé plevele - audiokniha obsahuje přednášky na téma léčivých rostlin. Autor Martin Zoun, čte Michal Gulyáš a Martin Zoun.

více

Série Edice Zelená lékárna

Obálka audioknihy Léčivá zelenina
Léčivá zelenina
Obálka audioknihy Léčivé plevele
Léčivé plevele
Obálka audioknihy Léčivé dřeviny
Léčivé dřeviny

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma