Léčivé plevele

Délka: 1 h 40 min
Interpret: Michal Gulyáš
Vydavatel: Audios.cz
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 94 MB

Léčivé plevele - audiokniha obsahuje přednášky na téma léčivých rostlin. Autor Martin Zoun, čte Michal Gulyáš a Martin Zoun.

Bylinky – slovo, které vyvolá u lidí důvěřujících přírodnímu léčitelství nadšení, u dalších možná opovržení a mnozí pak začnou vyprávět o šarlatánech, kteří zrazují lidi od moderní lékařské pomoci. Bylinky opravdu účinkují na mnohé nemoci a obtíže. Používají se již mnoho tisíc let a jejich účinky jsou prověřené i moderní vědou. Vždyť kolik farmaceutických či kosmetických firem se „chlubí“, že jejich produkty jsou čistě přírodního původu… Na druhou stranu by se nikdo neměl jen slepě spoléhat na bylinky a domnívat se, že jejich účinek je „zázračný“ – vyšetření lékařem, jeho doporučení a následná „klasická“ léčba jsou vždy důležité a nelze je kvůli bylinkám ignorovat. Pokud však sladíme rady lékaře s léty ověřenými účinky bylinek, mohou nám léčivé rostliny při mnoha potížích významně pomoci a mnohdy nutnost různých lékařských zákroků oddálit nebo úplně eliminovat. Motivací nám může být i to, že se staneme více nezávislými na dnešním komerčním světě, ve kterém vynakládáme na nákup různých preparátů výrazně podporovaných reklamou nemalé částky, staneme se vnímavějšími k přírodě a poznáme lépe i fungování našeho organismu. Pusťme se tedy společně do dobrodružství poznávání světa „léčivek“.
Jednotlivé kapitoly, přesněji řečeno přednášky, uvádí herec a moderátor Michal Gulyáš.

Obsah:
1. Předmluva
2. Úvod
3. Pampeliška
4. Kopřiva
5. Jitrocel
6. Řepík

Mgr. Martin Zoun (1973) je známý botanik, zahradní architekt, fotograf a publicista. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze, obory zahradnictví a rostlinné explantáty a více než 15 let je spolupracovníkem časopisu Receptář.
Vystupoval v televizních pořadech Receptář, Rady ptáka loskutáka, Dobrá rada nad zlato, Hobby naší doby, Gondíci s.r.o.,… Je autorem několika knih o masožravých rostlinách, orchidejích a jejich pěstování a spolupracovníkem nakladatelství Computer Press, Albatros či Academia.
Jeho dlouholeté zkušeností mu zajistili práci zahradníka ve sklenících katedry fyziologie rostlin na PřF UK Praha, vedoucího explantátové laboratoře v zahradnické škole v Praze – Malešicích a kurátora sbírek orchidejí v Pražské botanické zahradě v Praze – Tróji.
Martin Zoun je majitelem zahradnictví Martinovo zahradnické centrum v Benešově u Prahy.

více

Série Edice Zelená lékárna

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma