Nejlepší pohádky o čertech

Interpret: Petr Haničinec
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2018

Audiokniha Nejlepší pohádky o čertech sestává z klasických i převyprávěných filmových pohádek, v nichž vystupují čerti v rolích ochránců spravedlnosti a dobra.

Komplet šesti pohádek o čertech je kombinací klasických pohádek z archivu Supraphonu a nově nahraných příběhů podle oblíbených filmů S čerty nejsou žerty a Čertoviny.

Z díla Boženy Němcové známe pohádky Čert a Káča, Čertův švagr, z lidových pramenů pak Švec a čert a Čertův mlýn, vše namluveno řadou oblíbených herců, některých již legendárních (František Filipovský, Vladimír Brabec). S čerty nejsou žerty čte Ondřej Vetchý, jeden z hrdinů stejnojmenného filmu. Čertoviny, zpracované podle posledního pohádkového filmu Zdeňka Trošky, pak vypráví jeden ze dvou hlavních představitelů Jakub Prachař. Většinu těchto pohádek spojuje hlavní motiv - čerti jsou sice ve službách zla, ale ve skutečnosti pomáhají dobru odhalit podvodníky, šejdíře, ziskuchtivce, vrahy a zloděje. Při této službě se sami občas dostanou do úzkých, protože je někteří chytráci přelstí, ale nakonec je vždy zlo spravedlivě potrestáno.