Nikdo není vinen

Délka: 1 h 5 min
Interpret: Ivan Trojan
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 61 MB

Nikdo není vinen - audiokniha obsahuje kriminální román z periferního prostředí předválečné Prahy. V hlavní roli Ivan Trojan, dále hrají Jiří Čapka, Jiří Holý, Zuzana Bydžovská, Miroslav Táborský, František Němec, Luba Skořepová a další. Režie Ludmila Engelová.
Rozhlasová nahrávka z roku 1996.

Nikdo není vinen (1941) je kriminální román z periferního prostředí předválečné Prahy. Obchodní zástupce, který zbankrotoval a zůstal zcela bez prostředků, dorazí do Prahy, aby požádal o pomoc v rodině své sestry. Jeho švagr ho však tvrdě odmítne a tím ho vlastně vydá do rukou vůdci lupičské bandy…
Román přesvědčivě líčí motivaci, provedení a následky zločinu a čtenáře vede k zamyšlení nad tím, kdo je vlastně vinen.

Eduard Fiker (1902–1961) se narodil v Praze jako syn učitele, po studiích na vinohradské reálce absolvoval několik semestrů na pražské technice, poté na rok odešel do Anglie. Po návratu rukoval na vojnu a po skončení vojenské služby se uchytil jako houslista v orchestru divadla Rokoko a později ve Velké operetě. V roce 1933 vydal svůj první román a následovaly desítky detektivek, dobrodružných a humoristických románů. V roce 1936 se oženil s herečkou Lolou Innemannovou. O dva roky později nastoupil do nakladatelství Melantrich jako redaktor magazínu Rozruch. Po válce se stal scenáristou Čs. státního filmu, v posledních letech svého života byl spisovatelem na volné noze. Také překládal z angličtiny, napsal čtyři divadelní hry a několik filmových scénářů. Filmy natočené podle jeho scénářů se dodnes často uvádějí v televizi (Krok do tmy, Třináctý revír, Na kolejích čeká vrah a další).
Eduard Fiker patří spolu s Karlem Čapkem a Emilem Vachkem k zakladatelské generaci české literární detektivky. Mnohé z jeho knih vyšly také v překladech.

Obsah
1. Svědek
2. Loupež
3. Výslech
4. Přiznání

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma