Obálka audioknihy Ako ježko slnce budil

Ako ježko slnce budil

Dušan Brindza

Délka: 49 min
Interpret: Ján Gallovič
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2013

1. Ako ježko slnce budil
Nebolo to tak dávno... alebo žeby áno? To je vlastne jedno. Bolo to vtedy, keď celé dni, týždne, dokonca aj mesiace len pršalo. Zvieratká v lese už celkom zabudli, ako vyzerá hrejivé slniečko, veď ho nevideli celý rok. Namiesto neho kraľovali na oblohe hromy-blesky. No jedného dňa sa isté odvážne zviera rozhodlo vydať sa na dlhú cestu do neba a driemajúce slnko zobudiť. Možno si myslíte, že na takú nebezpečnú cestu sa odhodlá len niekto silný a veľký. A viete, kto to bol? Ani slon, ani lev, ani medveď, ani orol ale - drobný ježko. Veru tak, ježko je veľký - malý hrdina nášho veselého zvieratkovského príbehu.

Jež – rozprávač: Ján Gallovič
Ježko: Peter Sklár
Straka: Michaela Čobejová
Netopier: Peter Krajčovič
Svišť: Radovan Hudec
Blesk: Ján Valentík
Hrom: Ján Mistrík
Kvapky: Silvia Jamnická, Kristína Kováčiková

2. Prečo ježko dupoce
Chudák ježko od kedy je svet svetom chodil iba bosý. V lete, v zime, celý rok. Keď už totho mal plné zuby, lebo stále kýchal a prskal, rozhodol sa našetriť si na čižmičky. To sa mu aj podarilo, horšie to bolo s nakupovaním, lebo ho prefíkaná liška prekabátila.

Jež –rozprávač: Ján Gallovič
Ježko: Peter Sklár
Líška: Oľga Šalagová
Medveď: Ivo Gogál

3. Ako ježko porazil medveďa

Jež: Ján Gallovič
Medveď: Ivo Gogál
Líška: Andrea Karnasová
Bobor: Ján Valentík
Diviak: Štefan Richtarech
Jeleň: Martin Mňahončák
Vlk: Dušan Kaprálik
Tchor: Peter Krajčovič

Ako ježko slnce budil - audiokniha obsahuje rozprávky, ktoré napísal Dušan Brindza.