Obálka audioknihy Popolvár

Interpret: Ivan Šándor
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2014

Niekedy sa stáva, že nás oči môžu oklamať, alebo pomýliť. Pozrieme sa na chlapca, ktorý je chudý, tichý a ospalý a hneď si pomyslíme, že to bude len nejaký Popolvár, ktorý nikdy nič nezažije. Ale očami nevidíme do jeho srdca, ktoré môže byť silné a dobrodružné. Presne ako v rozprávke o Popolvárovi. Všetci si o ňom mysleli, že nikdy z pece nezlezie. Ale Popolvár, hoci vyzeral ako povaľač, mal veľkú odvahu a dobré srdce. Vďaka tomu premohol zlo, zachránil princeznú a stal sa z neho hrdina. Ste zvedaví, ako sa mu to podarilo? Započúvajte sa do rozprávky!

Popolvár
Účinkujú:
Popolvár: Ivan Šándor
Matúš - najstarší brat: Peter Gecík
Ondrej - stredný brat: Tomáš Maštalír
Otec: Karol Machata
Matka: Eva Rysová
Kráľ: Ľubo Paulovič
Princezná: Kristína Kováčiková
Prvá paripa: Zuzana Šebová
Druhá paripa: Lucia Gažiová
Tretia paripa: Zuzana Haasová
Prvý jazdec: Štefan Richtarech
Druhý jazdec: Ladislav Hrušovský

Šurienka a Atalienka
Účinkuje: Eva Rysová

Popolvár - audiokniha obsahuje dve rozprávky, ktoré na motívy Pavla Dobšinského napísala Božena Čahojová. Účinkujú Ivan Šándor, Peter Gecík, Tomáš Maštalír, Karol Machata, Eva Rysová a ďalší.